Viranşehir’de ağaçlara bakım yapıldı

Viranşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki ağaçların yıllık bakımını yaptı. Uzayan ağaçlar budanırken, bazı ağaçların gövdeleri kireçlendi, kuruyan bazı ağaçlar da kesildi.

Viranşehir’de ağaçlara bakım yapıldı
banner38

Viranşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki ağaçların bakımını gerçekleştirdi. İlçedeki tüm parklar ve kaldırımlarda bulunan ağaçlar budandı. Ağaçların gövdeleri haşerelereler karşı kireçlendi. Konu ile ilgili yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçedeki tüm ağaçların bakımının yapılacağını söyledi. Ekinci, “Viranşehir yeşili fazlasıyla hak eden bir şehir. İlçemizi yeşillendirme çalışmaları yaparken, mevcut parklarımızdaki ağaçlarımızı ve diğer refüj ve kaldırımda bulunan ağaçlarımızı da korumalıyız. Bu nedenle bu ağaçlarımızın bakımını gerçekleştirdik. Park Bahçe Müdürlüğümüz çalışmalarını sürdürüyor. En kısa sürede ilçedeki tüm ağaçlarımızın bakımını bitireceğiz” dedi.
 


 

Viranşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, özellikle Barış ve Demokrasi Ormanında yoğunlaştı. İlçenin en büyük yeşil alanlarından olan Barış ve Demokrasi Ormanında kuruyan ağaçlar kesildi. Budamalar yapıldı ve haşerelere karşı ağaçların gövdeleri kireçlendi.

BİHA

YORUMLAR
üşütük
üşütük - 2 ay Önce

eee ne güzel, siz de üşenmediniz bunu haber yaptınız.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15