Vekil araya girdi, Şanlıurfa’da husumetli aileler barıştı!

Bir süre önce şehir merkezinde kavga eden Şurufa aşiretinin birer kolu olan Metaabi ve Advan aşiretleri, Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı’nın girişimleri ile barıştı.

Vekil araya girdi, Şanlıurfa’da husumetli aileler barıştı!
banner53

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı’nın akrabaları olan aşiretler, Mardin yolu üzerindeki bir tesiste verilen barış yemeğinde bir araya geldi. Barış yemeğine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sayın Eyüp Sabri Kirişçi, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Viranşehir’deki kamu kurumlarının amir ve müdürleri, STK’lar, mecliste grubu bulunan partilerin ilçe başkanları, kanaat önderi ve vatandaşlar katıldı.
 


 

‘EN KÖTÜ BARIŞ HUSUMET ve DÜŞMANLIKTAN İYİDİR’
Barış yemeğinde bir konuşma yapan Vekil Özşavlı, barış ve kardeşliğin, husumet ve düşmanlıktan daha iyi olduğunu vurgulayarak, karşılıklı müsamaha ile insanların barış içerisinde yaşayabileceğini belirtti. Tarafları barışa ikna eden herkese teşekkür eden Vekil Özşavlı, barışın hakim olduğu bir ortamda yaşamayı temenni ettiklerini söyledi.

 


 

BARIŞ VE KARDEŞLİĞİ HAKİM KILALIM’
Şanlıurfa ve Viranşehir’in kritik öneme sahip bir bölgede olduğunu ifade eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Barış Pınarı Harekatı ile küresel ölçekte bir mücadele içinde olduklarını kaydetti. Kendi içinde barışık olmayan ülkelerin küresel güçlerin müdahalesine açık olduğu belirten Vali Erin, büyük güçlerin husumet ve düşmanlıktan faydalanarak bölgedeki halkları birbirine düşürdüğünü söyledi. Barışı hakim kılarak kardeşlik içinde yaşamaları halinde hiçbir gücün araya nifak tohumu atamayacağına vurgu yapan Vali Erin, barışa katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Husumetli aileler, okunan dualar eşliğinde tokalaşarak barıştı. Barışan aileler daha sonra barış yemeğinde bir araya geldi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 17:24
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15