Vatandaş tepkili: Başımıza bir şey geldi mi ‘Kader’ diyoruz!

Şanlıurfa’da yangın vanası kapağının poşetle kapatılmasına tepki gösteren bir vatandaş “Her şeyimiz göstermelik, göz boyama. Kendimizi kandırıyoruz sonra da başımıza bir şey geldi mi ‘Kader’ diyoruz” dedi.

Vatandaş tepkili: Başımıza bir şey geldi mi ‘Kader’ diyoruz!
banner38

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesindeki yangın vanasını görenler duruma isyan etti.

Rabia Meydanında bulunan otoparkın girişindeki yangın vanasının poşetle kapatılması ve tedbir alınmaması vatandaşı çileden çıkardı.

Şanlıurfa’nın sorunlarının konuşulduğu ‘YOR KAFANI’ sayfasında bir paylaşım yapan Harita Mühendisi Müslüm Yıldırım, yaşanan durumla ilgili ‘Her şeyimiz göstermelik, göz boyama’ sözlerini kullandı.
 


Yıldırım paylaşımda, “Her şeyimiz göstermelik, göz boyama. İhale yapılır. Kurum şartnamesinde, istediği şeyi Mercedes araba olarak tarif eder, ona göre para öder. İş bitiminde yüklenici kendisine 1990 model şahin teslim eder. Ve kurumun ilgilisi kesin kabulü hatır-gönül-baskı adına yapar. Mevzuat, yapacağımız işlerde neyi nasıl yapacağımızı tarif eder. İstediği şeylerin hepsi insan içindir. İnsanın geleceği içindir. Bizler sırf mevzuat istiyor diye görünen kısımları yaparız, malı öyle teslim ederiz. Aha bu da Otopark da araç yanarsa diye yönetmeliğin düşündüğü Yangın borusu-vanası. Kapağı yıllardır sökülmüş. Muşambadan kapatmışız. Belli ki bu vana su şebekesine de bağlı değil, yoksa yüksek basınçlı suyu bu sargı mı tutacak. Kendimizi kandırıyoruz sonra da başımıza bir şey geldi mi ‘Kader ‘ diyoruz. Suçu yukarıya havale ediyoruz” sözlerine yer verdi.


 

ADIM ATILACAK MI?

Öte yandan yangın vanasının Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı sorumluluğuna olduğu öğrenilirken, vatandaştan büyük tepki alan konuda nasıl bir çalışma yapılacağı ise merak ediliyor.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 11:50
YORUMLAR
ahmet yıldız
ahmet yıldız - 2 ay Önce

kapağı hırsızlar çalmış olabilir adam neden takmasınki kıymetli şey değilki
orda basınçlı su yokki müdahale anında itfaye su basması içindir birileri sarmış içine çöp felan girmesin diye

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15