Vatandaş soruyor: Bu görüntü sizi de rahatsız etmiyor mu?

Şanlıurfa'da yetersiz park alanı nedeniyle ortaya kural dışı ve çirkin görüntüler çıkıyor. Sürücüler kaldırımlara park ederken bu durum hem yayalar hem de engellilerin geçiş güzergahına engel oluşturuyor.

Vatandaş soruyor: Bu görüntü sizi de rahatsız etmiyor mu?
banner38

Araçlar yollarda çift sıra halinde park etmişse ve kaldırımlarda araçlara rastlıyorsanız şaşırmayın, bu durum Şanlıurfalılar için artık sıradan bir hale geldi.

Kentte artan nüfus ile birlikte otomobil sayısında da artış yaşanınca trafik çekilmez bir hal aldı. Yaz sezonun da açılmasıyla hem inanç turizmi hem de Göbeklitepe'ye ev sahipliği yapmasından dolayı bölgeye turist çeken kentte park alanı yetersizliği trafiği alt üst eden sebep oldu. Dip dipe otoparksız evler, tarihi bölgelerde yetersiz park alanlarından dolayı sürücüler aynı çevrede bir kaç tur atıp park alanı bulmak için mücadele ederken, Bahçelievlerde de sorun artık adeta çığırından çıktı.  

Haliliye İlçesindeki Bahçelievler Mahallesi'nde araç sahipleri park için kaldırımları tercih ediyor. Bu durumdan ise hem yayalar, hem engelliler, hem de esnaf zarar görüyor. Yayalar kaldırım yerine yolda ilerlemek zorunda kalırken, engelli ve çocuk arabası kullanan ebebveynler de seyir halindeki araçların kendilerine çarpmaması için uğraşıyor. 

Bu kural dışı park, esnafı da çileden çıkmak üzere. Alışverişe giden vatandaşların araçlar nedeniyle güçlük yaşadığını belirten esnaf, "Yetkililer görüntüden mi rahatsız olmuyor?" diyerek duruma tepki gösterdi. 

Yetkililerin bir an önce sıkıntlı bölgelere çözüm üretmesini isteyen vatandaşlar, sürücülerinde duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Özlem ÇELİK/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 13:51
YORUMLAR
Bilal ÇELİK
Bilal ÇELİK - 5 ay Önce

Rabia meydanının altı boş, ilerisindeki pazar yeri boş.Gitsin oraya parketsin, yürüsün sonra. Vatandaş yürümeyi sevmiyor, getirip illa dükkanın önüne park ediyor.

kazım asla
kazım asla - 5 ay Önce

urfadaki esnaflar dükkanının 15 metre cevresini rehin almışlar eşyalarını koyuyor vatandaşlar onların yüzünden rahat rahat yürüyemiyor

Bilal ÇELİK
Bilal ÇELİK - 5 ay Önce

Siz de vatandaş sanki haklıymış ve çok güzel bir iş yapıp aracını kaldırıma çıkarmış gibi destekleyici haberler yapıyorsunuz...

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15