Vali Erin’den Urfalılara davet!

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimi sonrasında şehit olan demokrasi şehitlerini anmak için düzenlenecek olan ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinliklerine tüm vatandaşları davet etti.

Vali Erin’den Urfalılara davet!
banner38

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediye başkanlıkları, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının ortak düzenlediği anma programı, 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 11.00’de 15 Temmuz Şehitlerinin Beziüzzaman mezarlığındaki kabirlerinin ziyaret edilmesi ve akabinde Dergah Camii’nde mevlit okutulması ile başlayacak.

15 Temmuz Şehit ve Gazi ailelerinin ziyaret edilmesiyle devam edecek programın akşamki bölümü ise Haleplibahçe’deki Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde toplu kılınacak akşam namazı ile başlayacak. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayacak olan gece programı, 15 Temmuz Şehitlerinin biyografisinin okunması, 15 Temmuz konulu belgesel gösterimi, Büyükşehir Belediyesi engelli Mehteran Grubu gösterisi ve 15 Temmuz konulu şiirlerin okunması ile devam edecek.

Aynı yerde toplu kılınacak yatsı namazı akabinde protokol konuşmaları, 15 Temmuz konulu belgesel gösterimi, ilahi konseri ile devam edecek. Gece saat 00.13’te tüm Türkiye’deki camilerde sela okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının alanda canlı verilmesinin ardından program sona erecek.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de düzenlenecek etkinliklere tüm vatandaşları davet etti.

AJANS URFA

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15