Urfalı yaşlı adamın dramı! Çocukları bile bakmıyor...

Haliliye İlçesinde ikamet eden 70 yaşındaki Şeyhmus İnal, harabeyi andıran evinde çok zor şartlar altında yalnız yaşıyor. Yatacak yatağı, halısı, yiyecek ekmeği, evinin kapısı dahi olmayan ve çocuklarının da bakmadığı yaşlı adam uzanacak yardım elini bekliyor.

Urfalı yaşlı adamın dramı! Çocukları bile bakmıyor...
banner38

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi, Sancaktar Mahallesinde yaşayan Şeyhmus İnal, yardım bekliyor. Sancaktar Mahallesi 1087. sokakta ikamet eden Şeyhmus İnal, çok zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor.

Evde yalnız kalan ve bakacak kimsesi olmayan yaşlı adamın çocukları da kendisiyle ilgilenmiyor. Var olan bakıcı maaşını kızının aldığı ancak onun da yine yaşlı adama bakmadığı belirtilirken, Şeyhmus İnal komşulardan gelen yardımlarla geçimini sağlamaya çalışıyor.
 


Harabeye dönen evinde ne düzgün bir yatağı, ne halısı, ne kapısı ne de yiyeceği olan yaşlı adam, yardım beklediğini söylüyor.

Perişan bir halde yaşamaya çalıştığını aktaran yaşlı adam, yetkililere seslenerek şunları söyledi:

“Ben perişanım. Yemeğe hasretim. Tek başıma yaşıyorum.5 yıldır yerdeyim. Ne devlet yardım etti ne de bir kul yardım etti. Allah’a kalmış bir şey. Ben çok perişanım. Ne bir dost kapıyı çaldı ne de devlet kapıyı çaldı. Ben devletten imdat istiyorum, yardım istiyorum. Ben hastayım perişanım başka da ne diyeceğimi bilmiyorum. Benim halim size görünüyor. Ben çok perişanım. Zenginler bir birine yardım diyorlar ama fakire etmiyorlar. Ben çok perişanım, yemeğe hasretim başka da bir şey bilmiyorum.”


BÜYÜKŞEHİR HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de YADES kapsamında yaşlı adama gerekli yardımların yapılması için harekete geçtiği kaydedildi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 12:56
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15