Urfa’da soğutma sistemi uygulaması!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşların sıcaklardan etkilenmemesi için semt pazarlarında hayata geçirdiği soğutma sistemi uygulaması yaygınlaştırılıyor.

Urfa’da soğutma sistemi uygulaması!
banner38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ilkini Turgut Özal Mahallesindeki semt pazarında uyguladığı soğutma sistemi uygulaması bu kez Yenişehir Mahallesindeki semt pazarında hayata geçirildi. Çalışmaları yerinde incelemek için pazarı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, esnafı ve vatandaşları dinleyerek görüş ve önerileri değerlendirdi.
 


BEYAZGÜL: AYNI SİSTEMİ TÜM PAZARLARA YAYIYORUZ

Sıcak bir iklim kuşağında yer alan Şanlıurfa’da amaçlarının gerek alış veriş yapmaya gelen vatandaşları gerekse esnafın daha rahat şartlarda alış veriş yapmasını sağlamak olduğunu belirten Beyazgül, "Semt pazarımızda esnafımızı ve hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Malum, Şanlıurfa'mız sıcak iklim kuşağında yer alıyor ve bu dönemlerde sıcaklıklar 40 derecenin üzerine kadar çıkıyor. Tabi insanlarımız alış veriş yapmak zorunda. Bizler de vatandaşlarımızın serin bir ortamda alış verişlerini yapabilmeleri için semt pazarlarımıza soğutma sistemlerini taktık. Geriş dönüşler noktasında da çok güzel eleştiriler aldık. Şimdi diğer kapalı semt pazarlarımızın ihalesini yaptık ve kısa sürede tüm semt pazarlarımızda aynı sistemi uygulayacağız" dedi.  

BİHA

YORUMLAR
Demo
Demo - 3 hafta Önce

Kimse iş yok diyip şikayet etmesin her kes masa başı iş arıyor ben iş verenim işçi bulamiyorum askari ücret veriyoruz üstelik sigorta neymis efendim servisim yokmuş urfalılar iş yok demesin ancak oturmayı rahat para kazanmayı seviyorlar aynen suriyeliler gibi rahatlığa duskunler

Bayram
Bayram - 3 hafta Önce

Urfa.nın en büyük sorunlarından biride kavurucu sıcaklar.Buyuk sehir belediyesi semt pazarlarına o oyuncak fıskiyelerden takacağına.kaldırimların üzerini kapatıp insanların gölgeden yürümeletini temin edecek ve kapalı alanlara soğuk hava verecek havalandirma tesisleri yapması lazım.Otobus duraklarinda otobüs beklemek bir nevi cezadır.Belediyenin çoğu otobüslerinde klimalar çalişmiyor.Vatandaştan her biniş için 1.70 tl almayı biliyorlar.Bunu kontrol edecek hiçbir yetkili yokmu.Klima çalışmazsa bu bir arıza değilmi? Şoför neden otobüsü atölyeye çekmiyor?Klimasiz çalışmaya devam ediyor.Hangisini yazayımki.Halk otobüslerine kart okutma makinası verilmiş.Şoför 65 yaşüstü vatandaşları almiyor.Belediyeye bağlı otobüs kapiları kapattımı veya hareket ettimi.vatandaş el salliyor camı vuruyor.Şoför hareket edip açmiyor.Hava alanlarinda bile geciken yolcu için uçak bile bekliyor.Fakat her ne hikmet ise Şanlıurfa.da Belediye otobüsü beklemiyor.DEVEYE NEFEN BOYNUN EĞRİ DEMIŞLER.DEVE BENİM NEREM DOĞRUKI.diye cevap vermiş.saygilar.

Muzaffer acet
Muzaffer acet @Bayram - 3 hafta Önce

Vay canına helal olsun ya gerçekten en büyük sorunumuz oydu ya istemediğimiz kisi olan başkan

Soner teksoy
Soner teksoy - 3 hafta Önce

Urfada işsizlik rekorları geçti herkes işsiz işsiz geziyor millet dışarı kaçıyor millet ırkçılık yapıp işe de almıyor çoğunu artık bişeyler yapılması lazım gencler evlenemiyor evlenler boşanıyor .zenginlerde gittikçe zenginleşiyor .

Hatice
Hatice - 3 hafta Önce

Ne yapmali başkani gidip tebrikmi etmeli .şaka gibi bu kadarıylada milletin gözünü boyuyorlar.çocuklarımıza test kitaplarını alamayacak durumdayken orda 20 dk serinlesem ne olur

Ahmet
Ahmet - 3 hafta Önce

Urfa'nın en büyük sorunu buydu herhalde başkan. Daha önemli sorunlar dururken bunu çözdünüz bravo size.....

Memo
Memo - 3 hafta Önce

Sadece zenginlere

Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

Başka hic sıkıtımız yoktu birtek pazarlarda soğutma sistemi eksikti onuda giderdiniz teprik ederim sağolun başanım????

Suruçlu yakup
Suruçlu yakup - 3 hafta Önce

Çok önemli isotlara bakmak lazım amerikalılar daha uzktalar bize no loooo.6


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15