Urfa’da 2 muhtarı olan köyün içme suyu yok!

Viranşehir’in Ayaklı Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, içme suyu konusunda problem yaşadıklarını ve defalarca başvuru yapmalarına rağmen bir adım atılmadığını söylüyor. Mahallede 2 muhtar olmasına rağmen çözüm bulunamamasına isyan eden vatandaşların tek isteği ise içme suyuna kavuşmak.

Urfa’da 2 muhtarı olan köyün içme suyu yok!
banner38

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesine 12 kilometre uzaklıktaki Ayaklı Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, içme suyu konusunda sorunlar yaşıyor.

200 KİŞİ YAŞIYOR

Toplam 25 haneli olan ve 200 kişinin yaşadığı mahallede oturan vatandaşlar, içme suyu olmadığı için tankerlerle getirdikleri suyu evlerinde kullanıyor.
 


Yaşadıkları problem için defalarca dilekçe verdiklerini ancak bir çözüm bulamadıklarını iddia eden köylüler, sorunun çözümü için yetkililerin harekete geçmesini talep etti.

Mahallenin 2 kısma ayrıldığını ve 2 muhtar olmasına rağmen yine de sorunlarının çözülmediğini öne süren vatandaşlar, kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını bildirdi.
 


MAHALLELİ TEPKİLİ: TANKERLERLE SU TAŞIYORUZ

İçme suyu konusunda yaşadıkları sorunları Ajans Urfa’ya aktaran mahalleli Ahmet Kiraz, duruma tepki göstererek, “Şanlıurfa Viranşehir Ayaklı Mahallesi, Viranşehir’e 12 kilometre uzaklıkta ve içme suyumuz yok. Gördüğünüz gibi suyu hala tankerlerle taşımaktayız. Sayın vekilimizin haberi var, seçimden önce konuştuk bizzat kendisiyle, Başkan Salih Ekinci’nin haber var, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün haberi var. Hala bize dönüş yapılmadı” dedi.
 


‘HERKES DUYARSIZ, SAĞIR’

Kendilerine yardım edilmesini isteyen Kiraz, “Buradan bütün yetkililere sesleniyorum, yalvarıyorum. Biz hangi zamandayız, şu an içme suyumuz yok. Rezil olmuşuz. Rica ediyorum, buradan sesimizi duyanlar yardım etsin. Köyümüzde 2 tane muhtarımız var, bir tane değil, iki tane olmasına rağmen, defalarca onlara söylememize rağmen, kimse bizim sesimize bir ses vermemiştir. Herkes bize duyarsız sağır kalmakta. Rica ediyoruz bize yardım edin artık” diye konuştu.
 


‘3 SENEDİR HALİMİZ BU’

Resmi başvuru yapmalarına rağmen dönüş alamadıklarını bildiren Kiraz, “3 sene oldu özel kuyulardan taşımacılık yapıyoruz, 3 senedir bizim halimiz bu. Biz sadece içme suyu istiyoruz. Dilekçelerim elimizde. Resmiyete girmesi için dilekçe istediler, onu da yaptım ama bize dönüş yapılmadı” diyerek sözlerine son verdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 13:56
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15