Urfa'nın tek sosyal tesisi! Hüsrana uğrattı...

Şanlıurfa'da ailelerin güzel vakit geçirmek için tercih ettiği Cumhuriyet Tesisleri adeta kaderine terk edildi. Tesiste bir çok alan hafta sonu kapalı olurken, çocukların oyun oynamak için tercih ettiği alanların hijyenik olmaması aileleri çileden çıkarttı.

Urfa'nın tek sosyal tesisi! Hüsrana uğrattı...
banner38

Belediye bünyesinde hizmet veren içerisinde piknik alanı, yürüme yolları, su oyun parkı, çocuk oyun alanları, fitness alanları, amfi şeklinde tasarlanmış kuru havuz, havuz başı kır düğünü alanları ve oturma birimlerinin yer aldığı Cumhuriyet Tesisleri, adeta kaderine terk edildi.
 


Şanlıurfa'da özellikle hafta sonları yeşil bir alanda vakit geçirmek isteyenlerin uğrak mekanı olan tesiste, rağbetin en fazla olduğu gün de oyun alanların kapalı olması dikkatlerden kaçmadı.
 


Özellikle çocukları zaman geçirmesi için tesise getiren aileler, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.
 


Aileler, oyun alanlarının bir çoğunun kapalı olması dolayısıyla salıncak ve diğer oyuncaklara yöneldi. Bu kez karşılarında hijyenik olmayan ve kirli bir ortam gören aileler, durumdan dert yandı.
 


Hafta sonu sık sık tercih edilen tesisin bakımlı olması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti.

Özlem DİKMEN/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 14:19
YORUMLAR
Mehmet kurt
Mehmet kurt - 3 ay Önce

Müstehak urfalilara neyinize temiz
Bakimli hijyenik tesisler. Ben urfali olarak geçen yıl antebe tayin oldum arada 30 yıllık gelişmişlik farkı var.

Gözlem.
Gözlem. - 3 ay Önce

Urfa'da insanların temizlik alışkanlığı yok.Her yer pislik içinde,insanlar temiz olacak ki çevre de temiz olsun.Başta camiler kokudan pislikten içerde durulmuyor.

Fatma zehra
Fatma zehra @Gözlem. - 3 ay Önce

Pardon da sen nerelisin? Senin şehrin çok mu temiz

Admin
Admin @Gözlem. - 3 ay Önce

Urfa da insanların temizlik alışkanlığı yokmuş ! Gerizekalı varlık o zaman geldiğin yere defol

Mümine
Mümine @Gözlem. - 3 ay Önce

Caminin tovoletinemi gittin yoksa temizlik hastasımısın

Özer
Özer - 3 ay Önce

Urfa halkınında bu durumda suçu vardır memleketlerine sahip çıkmıyorlar her işler siyasi oluyor tropil kol geziyor çok az insan duyarlı urfada yerli sahip çıkmıyor çerve koruma temiz tutma alışkanlıkları sıfır

Metrobüs  nihat
Metrobüs nihat - 3 ay Önce

Bunu yapan metrobüs nihatır gap vadisi ulaşımı olmayan metrobüs 2 yıla aşkın süren karaküprü köprülü kavşak 250 çalışmayan işçi maaşları daha neler hani yargı hani adalet kim bunları yargılayacak ancak Allah yargılar

Ahmet    levent
Ahmet levent - 3 ay Önce

Herşeyi devletten beklemek dogru degil kıymet bilmek lazım

Melisa Aytaç
Melisa Aytaç - 3 ay Önce

Suç tesisin değil yağmur yağıyor her yer ıslak ailelerde düşünsün bu soğukta çamurda ne geziyorlar cumhuriyette

Aslan
Aslan - 3 ay Önce

Elbette beledeyinin hatasi var ama çamurlu olmasini belediyr baģlamak hiç güzel degil ayriten bu hizmeti sunan belediyeyi tekrar buyuk cogunlukla sećen biziz

M salih sökmen
M salih sökmen - 3 ay Önce

Yeter artık yav millet nelerle uğraşıyor kendinize bi çeki düzen verin yok o götürdü bu getirdi belediyeden hizmet edeceksin halk ne diyorsa onu yapacaksın


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15