Ne yapıyor bu Urfalılar?

Şanlıurfa'da tatili fırsat bilen vatandaşlar Balıklıgöl ve diğer tarihi alanlara akın ederken, buradaki yoğunluktan kaçan vatandaşlar ise kendilerini alışveriş merkezlerine attı.

Ne yapıyor bu Urfalılar?
banner38

2019'un Göbeklitepe Yılı ilan edilmesiyle birlikte Şanlıurfa'da turizm konusunda bir ivme yakalanırken, özellikle tatil günlerinde şehir dolup taşıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının resmi tatil olmasını bilen vatandaşlar yine kente akın ederken, Şanlıurfalılar da tatil ve açık havayı fırsat bilip kendini dışarı attı.
 


Kentin önemli turistik noktaları olan Balıklıkgöl, Göbeklitepe ve daha birçok noktaya vatandaşlar ilgi gösterirken, buralardaki kalabıktan kaçan vatandaşlar alışveriş merkezlerine gitmeyi tercih etti.

Vatandaşlar, özellikle şehir merkezindeki Piazza AVM'ye akın ederken, yüzlerce araçlık otopark doldu taştı.
 


AVM'ye gelen binlerce vatandaş, burada vakit geçirmeyi tercih etti.

AJANS URFA
 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 16:35
YORUMLAR
LÜZUMSUZ
LÜZUMSUZ - 4 ay Önce

Alışveriş merkezleri şehirlerin kültürel hafızalarını silikleştiren unutturan ve de insanları tüketerek mutlu olmaya çağıran fakat anlık hazlarla sadece kısa bir süreliğine gerçeklerden uzaklaştıran kapitalist tüketim anlayışının tezahürleridir. Şehirlerimizin kültürel hafızasını yansıtan mekanlar yapıp insanların oralarda vakit geçirmelerini sağlamak yerine alışveriş merkezlerine yönlendirmek şehrin geçmiş ve geleceğine zulümdür. Fakat ne yazık ki idarecilerimiz ya kerhen ya da bilerek bu zulme ortak oluyorlar. Yazıklar olsun ki bugün Urfa'ya kendi kültürel kimliğini yansıtan yapılar yerine bazı zenginlere sadece fayda sağlayan mekanlar yapılıyor. Urfa kimliğini kaybediyor. Yetişin komşular YANGIN VAAAR!!!

Fikret fiker
Fikret fiker - 4 ay Önce

Ne yapıyor bu Urfalılar derken sanki bunu yazan Londralı gibi geldi ne yapıyorlar niye bu kadar garip birşey gibi kocaman başlık yaptınız bu memleketi bu hale getiren zaten sizlersiniz başka memleketin insanı başlığı görünce Memlekete başka gözle bakıyor ne yapıyor Urfalı ne yapabilir bir Ankaralı ne yapıyorsa oda onu yapıyor tatil evinde mi otursun dalga geçer gibi bi haber maksat sayfa dolsun

Luzumsuz'a Sevgiler
Luzumsuz'a Sevgiler - 4 ay Önce

Kültürel üretimi gerçekleştiremeyen şehirler maddi tüketim merkezlerine yönelirler. Buralarda aslında kendi özlerine uzak ve kendilerine yabancılaşmış metaları tüketirler. Ne yazık ki Urfa'da bu nitelikte bir sorun var. İnsanlar tüketim mabetlerine akın ediyorlar.

Luzumsuz'a Sevgiler
Luzumsuz'a Sevgiler - 4 ay Önce

Kültürel üretimi gerçekleştiremeyen şehirler maddi tüketim merkezlerine yönelirler. Buralarda aslında kendi özlerine uzak ve kendilerine yabancılaşmış metaları tüketirler. Ne yazık ki Urfa'da bu nitelikte bir sorun var. İnsanlar tüketim mabetlerine akın ediyorlar.

Epva
Epva - 4 ay Önce

Başka nere var çık yukarı dergah in asagı balıklı göl hiç zor olmasa gerek urfa bir hazine o hazineyi devamlı yersen hazıra mal dayanmaz hazineyi işleyeceksin sonra vitrine koyaçaksın şimdi turist gelir merakdan sonra yorulur neden iki tyerli turist yolda bana urfanın yöresel yemeklerinden yemek istiyoruz ama herkes bizi ya ciyerciye ya dönerciye gönderdi yani urfanın tanıtımı çok kolay ver hekimdedeki evleri yıldız meydanınıdaki evleri büyük yoldaki evleri alan acmayagerek yok aç burayı turuzme restore edin zaten turişt beşyıldızlı otel çok görmüş insanlar burda eskiye dair herşeyi istiyor halkın gezmesi için bir piaza orada milletin cebini iyi boşaltıyor novad gibi yalnız öyle uyduruk deyil büyük yatay mimari şeklinde urfaya özgü carşılar kafeler yöresel yemeklerin yapıldıgı şark sofraları birde Allah icin bir luna park yapın 20 yaşına gelmiş genclerimizi sırf luna park ve hayvanat bahcesi icin antep yoluna düşürmeyin gercekden eyip desem isze bunları yapacakmısını yok böyle burnizin dikine gidin artık bir belediye seciminde ha ben tayip icin verem ama beni evimde beş genc secmeni hakkımo helal etmemdiye sandıga ğötirdüm ama onlar bu defa belediye bizi sallar biz de bir dahaki secimde onları bizde artık yanida olmayız dediler yani kısadan hisse gençler kızgın hebetiz olsun

melik
melik - 4 ay Önce

2019 yili Gobeklitepe yili ama metropollerden ozellikle Izmirden ucak seferlerimiz yik.Thy muduru soz verdi ama o da secim vaadi olarak kaldi.

Gizli yaram
Gizli yaram - 4 ay Önce

Urfayi ne hale getirdiler urfada dışarı çıkıp hava almak işkence olmuş millet trafikten dolayı biyere gitmek istemiyor en yakın avmlere akin ediyor çoğu kişi bişey alamadanda çıkıyor yazık bu insanlaraki bu hallere gelmişler

İzol
İzol - 4 ay Önce

Dünyanın sıfır noktasına herkesi bekleriz .bundan daha eskisi yok.


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15