Melevan ‘Hatay Döneri’nde çok iddialı

Şanlıurfa’da açılan Melevan Hatay Döner, özellikle kendilerinin geliştirdiği sosla ve tecrübeli ustasıyla herkesin beğeneceğinden emin oldukları döneri denemeyen kalmasın diye bir alana bir bedava kampanyası başlattı.

Melevan ‘Hatay Döneri’nde çok iddialı
banner38

Şanlıurfa’da Bozan Büyükfırat ve Sait Toprak adlı iki girişimci farklı tatlar ve soslar kullanarak Emniyet Caddesi Arap Hoca Parkı karşısında et ve tavuk Hatay Döneri açtı. Girişimciler Urfa’da farklı bir tatla buluşmak isteyen herkesi Melevan Hatay Döner’e bekliyor. İki girişimci daha önce Azerbaycan-Bakü, Osmaniye-Bahçe ve Adıyaman’da fast-food işi yapıyorlardı. Yatırımlarını kendi memleketlerine yapmak isteyen iki girişimci, Melevan Hatay Döner adı altında bir işletme açarak tüm Urfalıları farklı tatlar denemeye davet etti.

 

FARKLI SOSLARLA FARKLI DAMAK TATLARI

 

Melevan’daki Hatay dönerini diğerlerinde farklı kılan ise dönerin üzerine kullanılan sostan geliyor. Diğer Hatay dönercileri standart soslar kullanılırken, Melevan Hatay Döner yöneticileri kendi ürettikleri sosların patentini alarak Urfalılara sunuyor. Bünyesinde deneyimli personel çalıştıran Melevan Hatay Döner’in sosun dışındaki sürprizi dönerci ustası konusunda… Melevan, Kıbrıs ve İstanbul’da, Hatay Döner üzerine deneyim sahibi olmuş ve tanınmış bir usta ile anlaşarak Şanlıurfa’da dönerin kalitesini yükseltmeyi hedefliyor.

 

BİR ALANA BİR BEDEVA

 

Emniyet Caddesi Arap Hoca Parkı karşısında bulunan Melevan Hatay Döner, yeni açılmasına rağmen şimdiden bölgesinde damak tadı anlamında bir hâkimiyet kurdu. Dürüm olarak 4,5 liradan satılan dönere her kesimden müşteri geliyor. Melevan Hatay Döner, ayrıca açılışa özel olarak bir döner alana bir döner de bedava şeklinde bir kampanya başlattı.

 

PATENTLİ SOS KULLANIYORLAR

 

Melevan Hatay Döner’de kullanılan sos yalnız damak olarak değil, patentli olması yönüyle de diğer soslardan ayrılıyor. Melevan Hatay Döner’in sosunda birbirinden güzel baharatlar kullanılmış… Patentli sosta; dağ kekiği, beyaz karabiber, süt uzun kemik suyu, özel domates salçası kullanılıyor. Kullanılan sostan dolayı dönerin tadı daha da güzelleşiyor. Özellikle döner yemeye gelen müşterilerin en çok ilgisini çeken de dönerin içine konulan bu özel patentli sos oluyor. 

 

Ahmet CAN

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 12:55
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15