Kent Konseyi, cezaevinde yarışma düzenledi

"Hükümlü ve Tutuklular Okuyor" projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Şanlıurfa Kent Konseyi, Şanlıurfa Eczacı Odası ve Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu birlikte 2.ci kez bilgi yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren ilk üç kişiye ödül verildi.

Kent Konseyi, cezaevinde yarışma düzenledi
banner53

40 kişinin gruplar halinde girdiği yarışmada 3 kişi finale kaldı. Finale kalan 3 kişiye Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Gürkan Billurcu Şanlıurfa Eczacı Odası yetkilisi ve Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Sertaç Çelik hediye takdiminde bulundu.

Cezaevindeki hükümlü ve tutuklulara yönelik Şanlıurfa Kent Konseyi olarak sistemli olarak bilgilendirici eğitimler yaptıklarını hatırlatan Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Gürkan Billurcu, "Sistemli olarak paydaşlarımızla buradaki kardeşlerimize eğitim veriyoruz. 2. ci kez düzenlediğimiz  "Hükümlü ve Tutuklular Okuyor" projesi ile kardeşlerimiz  kitap okuyup finale kaldılar. Asıl final ise okumaktır. Okuyan herkes başarılıdır anlayışıyla hepsini tebrik ediyorum" dedi.

Cezaevinde düzenlenen okuma yarışmasının anlamlı olduğunun altını çizen Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz  Kurumu Müdürü Fatih Sertaç Çelik, hükümlü ve tutukluların okumalarına katkı sunan Şanlıurfa Kent Konseyini ve yarışmaya girenleri kutladığını ifade etti.

Şanlıurfa Eczacılar Odasında yapılan açıklamada ise "Şanlıurfa 2 Nolu T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda 29 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 2. Bilgi Yarışması' nın finalinde Şanlıurfa Kent Konseyi ve Şanlıurfa Eczacı Odası olarak bizlerde onların heyecanlarına ortak olduk.Yarışmada derece alanlara hediyeleri takdim edildi. Bu güzel organizasyon için Şanlıurfa 2 Nolu T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'ne, Şanlıurfa Kent Konseyine teşekkür ederiz" denildi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 17:34
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15