Kaymakamlıktan 'heyelan' açıklaması!

Birecik Kaymakamlığı, heyelan meydana gelen yolun kapatıldığını ve büyükşehir belediyesinin çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Kaymakamlıktan 'heyelan' açıklaması!
banner53

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde Mayıs ayında 2 kez heyelan meydana geldi.

Birecik-Halfeti arasındaki yolda meydana gelen heyelan sonrası Birecik Kaymakamlığının kararı ile yol, trafiğe kapatıldı.

Can kaybının olmadığı heyelanlar sonrasında bölgedeki bazı işyerleri ve evler de boşaltılırken, konuyla ilgili Birecik Kaymakamlığından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada bölgenin, can ve mal kayıplarının önüne geçmek adına kapatıldığı belirtilerek,şu ifadelere yer verildi:

"13.05.2019 ve 19.05.2019 tarihlerinde Birecik Sahil yolunda (Birecik-Halfeti yolu) heyelan meydana gelmesi üzerine Kaymakamlığımızın talebiyle AFAD, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik II Müdürlüğünce heyelan bölgesinde gerekli incelemelerde bulunulmuştur.

Yapılan teknik incelemeler neticesinde Valiliğimizce, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için heyelan bölgesinde bulunan bazı ev ve işyerlerinin boşaltılması ve yolun trafiğe kapatılması kararı alınmıştır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin yolun güvenli hale getirilmesi ve trafiğe tekrar açılması için proje çalışmaları devam etmektedir."

BİHA

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 09:24
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15