Fatma Şahin, yeni bir şey icat etti!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in düzenlenen festivalde isot hasadı yapması ve 'Gaziantep biberi' demesi tepkilere neden oldu.

Fatma Şahin, yeni bir şey icat etti!
banner53

İsot, Şanlıurfa'nın en önemli lezzetlerinin başında geliyor. 

Hemen her yemekte kullanılan ve kahvaltılarda bile tüketilen isotla ilgili Şanlıurfa'da festivaller düzenlenirken, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in "Gaziantep biberi" sözlerini kullanması tepkilere yol açtı. 

Gaziantep'te düzenlenen 'Gastroantepfest'in açılışı, Şanlıurfa'daki 'İsot Festivali'nde olduğu gibi 'isot hasadı' ile başlarken Fatma Şahin, burada "Gaziantep’imizin Nurdağı ilçesindeki biber hasatıyla GastroAntepFest başlıyor. Bereketli ve hayırlı hasatlar olsun. Çiftçilerimizin alın teri ve emeği sofralarımızda lezzete dönüşüyor. Şifa kaynağı Gaziantep biberi" sözlerine yer verdi.

Şahin'in bu sözleri, isotun meşhur olduğu Şanlıurfa'da tepkilere neden oldu.
 

BİHA

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 12:52
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 1 hafta Önce

bütün urfanın siyasetçılerını toplasan bir fatma şahin edemez kabul etmek lazım bide taktir....

Ahmet
Ahmet - 1 hafta Önce

Belediye başkanlarımız bol bol düğüne taziyeye getsin oy ordan geli ya böyle seyler akıllarına gelmez. Yazık size verdiğim oya oylara.........

Bıktık
Bıktık - 1 hafta Önce

Rahat bırakın kadının yakasını!!!!

urfalı63
urfalı63 - 1 hafta Önce

Bu haberlerden bıktık, bizi direk antepe bağlayın gitsin sizde kurtulun bizde.

Ahmet
Ahmet - 1 hafta Önce

Belediyelerimiz bol bol düğüne taziyeye getsin oy ordan geli ya. Böyle şeyler akıllarına gelmez. Yazık size verdiğim oy ve oylara.......

Abbas yolcu
Abbas yolcu - 1 hafta Önce

"Fatma Şahin, yeni bir şey icat etti!" başlığını görünce ürktüm, korktum dedim 'aha gitti' şirin Urfam. Sonra baktım ki yine bizim bir ürünümüze sahip çıkmış derin bir nefes aldım rahatladım.
Oh mis.
Biz yine 'akşama güveç mi yapağ tepsi mi, bağa ne zaman gidiyiğ, bu hafta sıra kimdeydi, o kıymallı çoğ xoştu' konuşuruğ :) ? :)

yoyo
yoyo - 1 hafta Önce

öldünüz öldünüzz kıskançlıktan çatladınız aynen
kadını manşet yapmaktan vazgeçin onlar yapar sizde böle uzaktan bakıp
çatlarsınız işte.

Aydin YIlmaz
Aydin YIlmaz - 1 hafta Önce

Lafla gemi yürümez, aynasí I$tir lafa bakílmaz ... Fatma hanïm edebiyat yapmíyor...oturdugu koltugun hakkîni veriyor helal olsun.... Antep yarin öbür gün istanbul kadar turist çekecek ...

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15