Emine Erdoğan'dan Şanlıurfalı kadın yatırımcıya plaket

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlenen etkinlikte 107 yıllık tarihi konağı satın alarak TKDK hibesi ile turizme kazandıran Şanlıurfalı yatırımcı kadına plaket verdi.

Emine Erdoğan'dan Şanlıurfalı kadın yatırımcıya plaket
banner38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ATO Congresium'da, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhu ile Buluşuyor" etkinliğine katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katılımı ile gerçekleşen programda; Halfeti'nin ilk Belediye Başkanı Ali Yener tarafından 1910'da Halepli taş ustalarına yaptırılan 107 yıllık tarihi konağı satın alarak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibesi ile turizme kazandıran, Halfetili avukat Emine Onur Seyyar'a başarılarından ve örnek yatırımından dolayı, Emine Erdoğan tarafından plaket verildi. 

 

Avukat Seyyar, yatırım sürecindeki desteklerinden dolayı TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü personeline teşekkürlerini ifade etti. 

Etkinlikte yaptığı konuşmasına geleceğin teminatı olan Milli Tarım Projesi dolayısıyla Bakanlığı tebrik ederek başlayan Emine Erdoğan, "milli tarım" ruhunun böylesine anlamlı bir günde kadınlarla buluşturulmasını çok değerli bulduğunu ifade etti.

 

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Erdoğan, böyle günlerin, karşı karşıya kalınan sorunların konuşulmasına, yeni hedeflerle yol haritalarının çizilmesine vesile olduğunu dile getirdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 07:59
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15