DEDAŞ sayaçları mercek altına aldı

Şanlıurfa'da Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde 20 abonenin elektriği kesildi.

DEDAŞ sayaçları mercek altına aldı
banner38

Dicle Elektrik Dağıtım,  kayıt dışı elektrik kullanımının önüne geçmek için denetimleri artırdı.

Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan mobil ekipler, merkez Haliliye ilçesine bağlı Sancaktar mahallesinde çalışma yaptı. Aşırı yüklenmeden dolayı zaman zaman arızaya bağlı kesintilerin yaşandığı mahallede gün boyu çalışan ekipler, 200 müşterinin elektrik sayacını kontrol etti.

Denetim sırasında arızalı olduğu belirlenen 35 sayaç yenisi ile değiştirildi, 20 müşterinin ise kayıt dışı elektrik kullandığı belirlendi. Bunlara ait ev veya işyerinin sayaçları tutanak ile mühürlenirken, sahipleri hakkında gerekli işlemlere başlandı.

 

DENETİMLER DÜZENLİ DEVAM EDECEK

 

Mobil ekipler ile şehri baştan sona taramaya başladıklarını belirten Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu,  “Öncelikle yasal yollarla elektrik kullanan ve faturalarını düzenli ödeyen müşterilerimize karşı duyduğumuz sorumluluk ve ülke ekonomisine verilen zararı önlemek amacıyla bu denetimlerimizi sürdüreceğiz. Denetimlerimiz düzenli biçimde ve artarak devam edecek. Hedefimiz il genelinde kayıt dışı elektrik kullanımını engellerken, buna paralel olarak da yatırımlarımızı artırmaktır. Bu sayede müşterilerimize daha kaliteli ve kesintisiz enerji sunacağımıza inanıyoruz.’’ dedi.

İl Müdürü Hondu, vatandaşların kesintisiz enerji kullanma haklarını korumak adına kayıt dışı kullanım ihbarlarını 444 80 86 numaralı çağrı merkezi ya da www.dedas.com.tr sitesine yapabileceklerini, bu ihbarların mutlaka değerlendirileceğini de hatırlattı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 06:50
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15