‘Adalet Nöbeti’ tutulacak! Urfa'dan da gidiyorlar

19 Nisan’da Ankara Adliyesi önünde Ankara Barosunun öncülüğünde düzenlenecek olan ‘Adalet Nöbeti’ne Adana, Antalya, Artvin, Aydın, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Tekirdağ, Van, Yalova yanı sıra Şanlıurfa Barosu da katılacak.

‘Adalet Nöbeti’ tutulacak! Urfa'dan da gidiyorlar
banner38

İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde yurt genelinden avukatların katılımıyla Adalet Nöbeti tutulmuş, 85 hafta boyunca tutulan nöbet yapılan açıklamanın ardından noktalanmıştı. Daha sonra 'Adalet Nöbetleri'nin Anadolu’da devam etmesine karar verilmişti. Bu karar sonrası ilk nöbet Bursa Barosu ev sahipliğinde Bursa Adalet Sarayı önünde tutulmuştu.

‘Adalet Nöbetleri’nin bu seferki noktası Ankara Adliyesi olacak. 19 Nisan’da saat 13.00’de Ankara Adliyesi önünde Ankara Barosunun öncülüğünde düzenlenecek olan ‘Adalet Nöbeti’ne Adana, Antalya, Artvin, Aydın, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Tekirdağ, Van, Yalova yanı sıra Şanlıurfa Barosu da katılacak. ‘Savunma hakkı için’, ‘Yaşam hakkı için’, ‘Özgürlükler için’, ‘Demokrasi için’, ‘Hayatı korumak için’ adalet temasıyla düzenlenecek olan ‘Adalet Nöbeti’ne Türkiye’nin farklı barolarından baro başkanlarının ve avukatların katılması bekleniyor.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 11:52
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15