Rapor Viranşehir'de kayyumu başarısız mı buldu?

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan raporda Viranşehir’de kayyum olarak görevlendirilen Ömer Cimşit’in tüm kamu imkanlarına rağmen başarısız olduğu tespit edilip yerine Ömer Dereci görevlendirildiği iddia edildi

Rapor Viranşehir'de kayyumu başarısız mı buldu?
banner53

İçişleri Bakanlığı’nın, Viranşehir Belediyesi’ne atadığı kayyumun başarılarını denetlemek için özel olarak görevlendirdiği müfettişlerin şok bir rapor hazırladığı belirtildi. Raporda kayyum Ömer Cimşit’in tüm kamu imkanlarına rağmen başarısız olduğu tespit edilip yerine Ömer Dereci görevlendirildiği iddia edildi.

İddiaya göre, Bakanlığın görevlendirdiği Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Kapaklıkaya ve Mahalli İdareler Baş Kontrolörü Nihat Özfidan'ın 28 Temmuz- 01 Ağustos 2017 tarihleri arasında yaptığı özel teftişte, "Daha önceki dönemde bir siyasi partiye mensup belediye başkanının belediyeyi yönettiği şimdi ise devletim tüm imkanlarıyla ve memurlarıyla belediyenin yönetildiği, bu nedenle tüm sorunların çözülmesi gerektiği beklentisi olduğu, ancak bu beklentinin karşılanmadığı ve kamuoyunda eski dönemle yeni dönem arasında belirgin bir fark görülmediği” tespiti yapıldı.

 

‘KAYYUM BAŞARISIZ’

Raporun sonuç kısmında ise, şu ifadelere yer veriliyor: "Daha önceki dönemde bir siyasi partiye mensup belediye başkanının belediyeyi yönettiği, şimdi ise devletin tüm imkanları ve memurları ile belediyenin yönetildiği, bu nedenle tüm sorunların çözülmesi gerektiği beklentisi olduğu, ancak bu beklentinin karşılanmadığı ve kamuoyunda eski dönemle yeni dönem arasında belirgin bir fark görülmediği algısı var. Bütün bu açıklamaların ışığında müfettişliğimizce Viranşehir Belediye Başkan vekili olarak görevlendirilen Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit’in görevinde yeterince başarılı olmadığı, daha etkin bir yönetim sergilemesi halinde başarının artacağı kanaatine varılmıştır." 

Ömer Cimşit hakkında hazırlanan rapora rağmen, ilçede 1 Eylül 2018 tarihine kadar hem kayyum hem ilçe kaymakamı olarak çalışmaya devam etti. Cimşit’in yerine daha sonra Kayyum ve Kaymakam olarak Ömer Dereci görevlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 11:24
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15