Başkan, kayyumu, kayyum eski dönemi suçladı!

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından belediye başkanlığını koltuğuna oturan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, devraldığı belediyenin borç durumunu gösteren afişi, belediye binasına astırdı. Borç için kayyum dönemi işaret edilirken, kayyumun ise öncesi dönem yöneticilerini suçladığı kaydedildi.

Başkan, kayyumu, kayyum eski dönemi suçladı!
banner38

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde yüzde 47.39 oy oranıyla AK Parti'den Viranşehir Belediye Başkanı seçilen Salih Ekinci, şeffaf belediyecilik amacıyla devraldığı belediyenin borç listesini gösteren afişi belediyenin binasına astırdı. Kayyum yönetiminden koltuğu devralan Ekinci, seçim döneminde verdiği şeffaf belediyecilik sözünü tuttuğunu dile getirerek, “Bundan sonrada bu şekilde vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğim. Amacım asla kişi ve şahısları yıpratmak değil. Sadece şu anda belediyemizin durumunu kamuoyunun bilgisine sunmak amaçlıdır. Halkımızla el ele vererek hem hizmetlerimizi yapacağız hem de belediyemizi içinde bulunduğu durumdan kurtarmak için canla başla çalışacağız” ifadelerini kullandı.
 


AK Partili Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin astığı afişe göre daha önce kayyum yönetiminde olan Viranşehir Belediyesinin 22 milyon 214 bin 799 lira borcu olduğu belirtiliyor. Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum olarak görevlendirilen Kaymakam Ömer Çimşit’in borçların önceki dönemden kaldığı yönünde açıklama yaptığı kaydedildi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 11:05
YORUMLAR
Misafir perver
Misafir perver - 4 ay Önce

Misafir kardeşim görüşün ne olduğu belli sende hazır ezberledigin cümlelerle gelmişsin. Önce kişiyi ve yeni gelen kisileri tanımış olsan böyle demezdin. Demem o ki senin hürriyetinde belli züriyetinde. Adamlar hakimiyeti yeni aldıkları için yavaştan başlıyorlar. Senin isteğin hemen yapılıp bitsin demi. Sen mi veriyorsun bütçe giderini yoksa baban mı. Herseyin bi düzeni var boş boş konuşma git ekmeğine bak

Misafir
Misafir - 4 ay Önce

Viranşehir pislikten geçilmiyor. Sokaklar caddeler cukurlardan geçilmiyor.Sivrisinek kaynıyor. Tozdan geçilmiyor. Kurum kuruluşlar iş yapmiyor. Yeni yönetim de önce ceplerini dolduracak. Yandaşlarını zengin edecek . Hizmete sıra gelecek mi bilmiyoruz. Katlanacak çok kötü günler viranşehirli hemşehrilerimizi bekliyor. Oy verenler off çeksinler. Beter olsunlar.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15