Bakanlık açıkladı: Hava sahası kapandı!

Boeing B737 Max tipi uçaklarla ilgili önemli bir açıklama da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan geldi. Türkiye hava sahasını o uçaklara kapattı.

Bakanlık açıkladı: Hava sahası kapandı!
banner53

Boeing B737 Max tipi uçaklarla ilgili kriz büyüyor. Bir çok havayolu şirketi üst üste yaşanan kazaların ardından filosundaki bu uçakları yere indirme kararı almıştı. Aynı uçaklar için geçici olarak uçuşa durdurma kararı alan THY'den sonra önemli bir açıklama da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan geldi.

Bakanlığın Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'den yapılan açıklamada Boeing B737 Max tipi uçaklara Türkiye hava sahasının kapatıldığı açıklandı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

"Yurtdışında 5 ay içerisinde Boeing 737 MAX 8 ve/veya Boeing 737 MAX 9 tipi uçakların karıştığı iki farklı kazanın muhtemel oluş sebepleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilmiştir.

Söz konusu değerlendirmeler neticesinde Boeing 737 MAX 8 ve/veya Boeing 737 MAX 9 tipi hava araçlarının uçuşları, uçuş emniyetini teminen tedbir amaçlı olarak ikinci bir karara kadar durdurulmuştur. Kamuoyuna duyurulur."

(Borsatek)

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 09:35
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15