Urfalı tarım işçilerine 'muhtar' şoku!

Şanlıurfa'dan Niğde'ye giden mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı tesisin, köy muhtarının el koyması ile yıkıldığı iddia edildi.

Urfalı tarım işçilerine 'muhtar' şoku!
banner53

Türkiye'de en çok tarım işçisi olan kentlerin başında gelen Şanlıurfa'dan her yıl on binlerce kişi farklı şehirlere çalışmaya gidiyor.

Ülkenin dört bir yanına giden tarım işçileri çok büyük sorunlar yaşarken, Niğde'ye giden Şanlıurfalıların az da olsa iyi imkanlarda kalması için geçmiş dönemde bazı çalışmalar yapıldı.

Niğde'ye bağlı Yeşilova Köyünde çalışan mevsimlik tarım işçilerine daha sağlıklı ve yaşanabilir bir ortam sağlamak için, önce AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, daha sonra da Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz bazı girişimlerde bulundu. Niğde Valiliği ile yapılan görüşmeler neticesinde valilik, tarım işçileri için su, elektrik ve aydınlatma direklerinin olduğu bir tesis kurdu.
 


Ancak aradan geçen zamanın ardından tesisin, köy muhtarının el koyması ile yıktırıldığı iddia edildi.

İddiaya göre; işçiler 2 yıl boyunca muhtara elektrik ve su parası ödedi. Bölgeye gelen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek'in "Burayı size devlet yaptı, elektriği de suyu da devlete aittir, siz kimseye para vermeyin" uyarısı ile işçiler, su ve elektrik parası vermeyi kesti ve olanlar da bu dakikadan sonra oldu. 

Tarım işçilerinin kaldığı tesis iddiaya göre, muhtarın el koyması ise yıktırıldı.

Muhtara para vermeyi kestikleri için bu şekilde bir davranışla karşı karşıya kaldıklarını öne süren tarım işçileri, şimdi ise milletvekillerinin ve yetkililerin konuya el atmasını bekliyor.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 20:09
YORUMLAR
Nurettin şahin
Nurettin şahin - 6 ay Önce

Urfalı kardeşlerim dışarı gidip oranın işlerini 40 tl karşılığında akşama kadar yapması birnevi köleliğin farklı biçimi bizler bunumu hak ediyoruz bunu neden deiştiremiyoruz okadar genç okuldan çıkıp işlere tarıma gidiyor bu geçlerin geleceğı ne olacak sonra urfa geride kalıyor doktorlar hemşireler memurlar urfa halkından cahil olmakla şikayetçi zamanında yatırım yapsaydınız bizlerde dojtor heşire olsaydık urfada nice okuyamamış ve okuyamicaklarla dolu

Harun
Harun - 6 ay Önce

Beştepeye gide gele muhtarlara söz geçmiyor...

Mustafa şirinses
Mustafa şirinses - 6 ay Önce

Eski türkiye yok yeni türkiye yapar
Şu elektirik
Ve hazir çadır ve ilaç sıtma için tedbir
Alınsın çalışmalarını yapılsın
Devam selam

Ali
Ali - 6 ay Önce

Muhtarlik artikherkese bela olmusdurumda sayin bahcelinin dedigi kaldirilmalidir işlevi kalmadi artik edevlet var

Hasan
Hasan - 6 ay Önce

Urfali kardeslerimde kendi mememleketlerinde iyi calissalar iş var

Mehmet
Mehmet - 6 ay Önce

Yetkililer yatıyor

Emrah
Emrah - 6 ay Önce

Hakkıdır urfalıların.

urfalı
urfalı - 6 ay Önce


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15