Şanlıurfa'nın bir de Satranç Derneği oldu

Şanlıurfa'da satranç sporunu geliştirmek ve çocuklara aşılamak için kurulan dernek, ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirerek yönetimini belirledi.

Şanlıurfa'nın bir de Satranç Derneği oldu
banner38

Şanlıurfa'da Satranç Eğitim ve Gelişim Derneği kuruldu.

Satrancın geliştirilmesi ve eğitiminin yaygınlaştırılması için bir araya gelen satranç sever bir grup dernek kurma kararı aldı ve bu kararı hemen hayata geçirip ilk genel kurul toplantılarını da yaptı.

Dün gerçekleşen toplaıya derneğin tüm üyeleri katıldı. Toplantıda üyelerin oy birliğiyle Dernek Başkanı Haluk Murat Özakıncı olurken, başkan yardımcılıklarına Memduh Turmak ve Mehtap Kahraman seçildi.

Yedek üyelikler Ahmet Midyeli, Abdulkadir Yıldırım, Yakup Aykut; Denetleme Kuruluna Salih Polat, Müslüm Küçükoğlu, Halil Erdem, Mehmet Emin Yelimlibağ, Ahmet Dörtbudak, Rıza Kırık getirildi. 

Dernekle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Özakıncı, Şanlıurfa’da satrancın geliştirilmesi ve eğitimi konusunda çaba harcayacaklarını belirterek "Satranç mutlaka genel kültür için de olsa öğrenilmesi gereken bir zihin spordur. Ancak sportif başarıyı hedefleyenler mutlaka zamanını doğru kullanmayı öğrenmeli , satranç oyununu gereksiz bir spor olarak görmemelidirler. Bizler dernek olarak Şanlıurfa’da satranç sporunu geliştirmek çalışmalara katkı sağlamak için ellerinden geleni yapacağız" dedi.

AJANS URFA 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 14:34
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15