Şanlıurfa'nın bir araştırma merkezi daha oldu!

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi her kesimden vatandaş ve öğrenciye araştırma yapabilecek ve sınavlara yönelik eğitim alabilecek "İlim Sanat ve Araştırma Merkezi"ni hizmeti sundu.

Şanlıurfa'nın bir araştırma merkezi daha oldu!
banner38

Şanlıurfa'da her düzeyde eğitime destek programlarının düzenleneceği, akademik araştırmaları için imkân sağlamak hedefiyle katılımcıların kültür, sanat becerilerine katkı sunması planlanan "İlim Sanat ve Araştırma Merkezi" düzenlenen törenle açıldı. 

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Şanlıurfa Şubesi tarafından kurulan merkezin açılış törenine Vali Yardımcısı Dr. Fatih Çelikkaya, İYC Genel Başkanı Yusuf Tüzün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İYC Şanlıurfa Şube Başkanı Av. Cüneyd Altıparmak, cemiyet üyeleri ile İl Müftüsü İhsan Açık katıldı. 

 

Gazezoğlu (Reji) Kültür Merkezi yanındaki merkezin açılışı dualarla yapıldı. Hayırlı olması temennisiyle kurdele kesimi gerçekleştirildi ve Kuran tilaveti okundu. 

 

"MERKEZ TÜM URFALILARIN"

 

Ardından bir konuşma yapan Cemiyet Şanlıurfa Başkanı Av. Altıparmak merkezin sadece İYC'ye ait olmadığını tüm STK, öğrenci ve Urfalıların olduğunun altını çizerek ""Burada devreye sokacağımız ilk program Marifet Okulu olacak. Cemiyetimizin uzun süreli bir çalışma ile oluşturduğu bir müfredat olan bu okul, lise ve altı okullara hitap eden bir hafta sonu okuludur. Yine cemiyetimizin  İlim ve Sanat Merkezlerindeki uygulamalarını da bu tarihi mekanda devreye sokacağız ve bunlara ek olarak Akademi Merkezi olarak da lisans üstü öğrencileri dil ve ALES türünden sınavlarına dönük eğitimler verip, hoca-öğrenci buluşmaları ile akademisyenliğe yatkın olan kimselerin önünü açmak gayesindeyiz. Bu üç hedefin birleşimi ile İlim, Sanat ve Araştırma Merkezimizi teşekkül ettirmiş olacağız. Buradaki planlama ve program takibi eğitim komisyonumuzca icra edilecek, idari düzen ise genel sekreterliğimiz denetiminde yürüyecektir. Ayrıca çeşitli projeler kapsamında bu mekanda, kodlama, matematik, dil, kısa film ve geleneksel sanatlar yönünden kültür faaliyetlerine yer vereceğiz" dedi.

Mustaf PAYIK/AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 11:33
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15