İYC Şanlıurfa'da "İlim Sanat ve Araştırma Merkezi" açıyor

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi STK, öğrenci ve tüm Urfalılara açık "İlim Sanat ve Araştırma Merkezi" açıyor. Merkezdeki ilk program Marifet Okulu olacak.

İYC Şanlıurfa'da
banner38

Şanlıurfa'da her düzeyde eğitime destek programlarının düzenleneceği, katılımcıların kültür, sanat becerilerine katkı sunması planlanan, akademik araştırmaları için imkân sağlamak hedefiyle İlim Yayma Cemiyeti (İYC) tarafından kurulan "İlim Sanat ve Araştırma Merkezi" bugün kapılarını açıyor. 

Saat 11.30'da Gazezoğlu (Reji) Kültür Merkezi yanında düzenlenecek açılış törenine İYC Genel Başkanı Yusuf Tülün de katılacak. 

 

"SINAVLAR İÇİN EĞİTİMLER, KÜLTÜR FAALİYETLERİ"

Merkeze dair açıklamalarda bulunan İYC Şanlıurfa Şubesi Başkanı Av. Cüneyd Altıparmak herkesi açılışa davet ederek, "Burada devreye sokacağımız ilk program Marifet Okulu olacak. Cemiyetimizin uzun süreli bir çalışma ile oluşturduğu bir müfredat olan bu okul, lise ve altı okullara hitap eden bir hafta sonu okuludur. Yine cemiyetimizin  İlim ve Sanat Merkezlerindeki uygulamalarını da bu tarihi mekanda devreye sokacağız ve bunlara ek olarak Akademi Merkezi olarak da lisans üstü öğrencileri dil ve ALES türünden sınavlarına dönük eğitimler verip, hoca-öğrenci buluşmaları ile akademisyenliğe yatkın olan kimselerin önünü açmak gayesindeyiz. Bu üç hedefin birleşimi ile İlim, Sanat ve Araştırma Merkezimizi teşekkül ettirmiş olacağız. Buradaki planlama ve program takibi eğitim komisyonumuzca icra edilecek, idari düzen ise genel sekreterliğimiz denetiminde yürüyecektir. Ayrıca çeşitli projeler kapsamında bu mekanda, kodlama, matematik, dil, kısa film ve geleneksel sanatlar yönünden kültür faaliyetlerine yer vereceğiz" dedi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 06:14
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15