Urfaspor’da tablo aynı! 22 bin daha gitti

Play-off ilk mücadelesinde evinde karşılaştığı Fatih Karagümrük maçı nedeniyle Şanlıurfaspor’a ceza yağdı.

Urfaspor’da tablo aynı! 22 bin daha gitti
banner38

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grupta 5. olan ve play-off mücadelesinde Fatih Karagümrük ‘e elenen Şanlıurfaspor’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulundan (PFDK) ceza yağdı.

9 Mayısta GAP Stadyumunda oynanan ilk karşılaşma sonrası PFDK’ya sevk edilen sarı yeşilli ekibe, toplamda 22 bin lira para cezası verildi. Şanlıurfaspor’a çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 12 bin lira, taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 5 bin lira ve özel güvenlik görevlisi görevlendirilmemesinden dolayı da 5 bin lira ceza verilmesi kararlaştırıldı.

PFDK’dan cezalarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ŞANLIURFASPOR Kulübünün, 09.05.2019 tarihinde oynanan ŞANLIURFASPOR - FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. TFF 2. Lig Play-Off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 12.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ŞANLIURFASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ŞANLIURFASPOR Kulübünün, müsabakada özel güvenlik görevlisi görevlendirmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 16:47
YORUMLAR
Anti Urfaspor
Anti Urfaspor - 2 ay Önce

Şehrin sırtında kambur olan şu Urfaspor kapatılsın yerine park ya da avm yapılsın. Hiç biri olmuyorsa Urfa adını kullanmasın.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15