Urfaspor’a ceza yağdı

Şanlıurfaspor Adana Demirspor deplasmanından 1 puanla döndü dönmesine ama bu seferde PFDK ceza yağdırdı. Taraftarın sebep olduğu saha olayları nedeniyle Urfaspor’a 7 Bin 500 lira para cezası verildi. Ayrıca U21 oyuncusu Ali Eren Demirkol'a da 3 maç resmi müsabakalardan men cezası verildi.

Urfaspor’a ceza yağdı
banner38

Şanlıurfaspor geçen hafta ligin en zorlu deplasmanlarından biri olarak kabul edilen Adana Demirspor deplasmanına gitti ve 1 puanla dönmeyi başardı. Daha puanla dönmenin heyecanını yaşarken, bu sefer de PFDK tarafından Şanlıurfaspor’a ceza yağdı.

 

TARAFTAR CEZAYA NEDEN OLDU

Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), Sarı Yeşillilere Adana Demirspor maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 7 Bin 500 lira para cezası verdi. Cezalar bununla sınırlı değildi. Şanlıurfaspor kulübü sporcusu Ali Eren Demirkol'un, 02.10.2016 tarihinde oynanan Adana Demirspor - Şanlıurfaspor u21 ligi müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakadan men cezası ile cezanlandırıldı.

ADANA’YA CEZA GELDİ

Oynanan Şanlıurfaspor-Adana Demirspor maçında ceza alan tek taraf Urfaspor olmadı. PFDK ev sahibi Adana Demirspor’a d ceza verdi. Adana Demirspor Kulübü teknik sorumlusu Erkan Sözeri'nin 02.10.2016 tarihinde oynanan Adan Demirspor-Şanlıurfaspor TFF 1. Lig müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 03.10.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 12:47
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15