Şanlıurfaspor'da şok gelişme!

Maddi sıkıntılarla boğuşan Şanlıurfaspor'da yeni transferlere lisans çıkarılamadı. Kulüpten yapılan açıklamada "Transfere engel borçtan dolayı yeni sözleşme yaptığımız futbolcuların lisansları henüz çıkarılamamıştır" denildi.

Şanlıurfaspor'da şok gelişme!
banner9

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele edecek olan Şanlıurfaspor'da maddi sorunların ardı arkası kesilmiyor. Yaşanan sıkıntılar nedeniyle daha önce de hem resmi kurumlar hem de Şanlıurfalılar tarafından yardım edilen kulüpte işler yine iyi gitmiyor.

Sarı yeşilli ekipte bu kez de futbolculara lisans çıkarılamadı. Yaşanan maddi sorunları duyurmak ve destek toplamak amacıyla geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye binası önünde oturma eylemi yapan Başkan Emin Yetim, ertesi gün yaptığı görüşmelerde acil olarak 2 milyonun üzerinden bir paraya ihtiyaç duyulduğunu açıklamıştı.

LİSANS ÇIKARILAMADI
Bu paranın ödenmemesi durumunda transfer konusunda sıkıntılar yaşanacağı kaydedilirken, kulüpten yapılan açıklamada yeni transferlere lisans çıkarılamadığı ifade edildi. Şanlıurfaspor'un sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada geçtiğimiz yılı kulüpte geride bırakan futbolcuların lisanslarının çıkarıldığı ancak yeni alınan oyunculara borçlar nedeniyle lisans çıkarılamadığı dile getirildi.

KULÜP AÇIKLADI
Kulüpten yapılan açıklamada, "Geçen Sezon kulübümüze tescilli futbolcuların lisansları çıkarılmıştır. Transfere engel borçtan dolayı yeni sözleşme yaptığımız futbolcuların lisansları henüz çıkarılamamıştır. Kamuoyuna Duyurulur." ifadeleri kullanıldı. 

SON 2 GÜN
Öte yandan transfer sezonunun kapanmasına 2 gün kala yapılan bu açıklamanın ardından, borcun ödenmemesi durumunda sarı yeşilli ekip, yoluna geçtiğimiz sezon lisansı olan futbolcularla devam etmek zorunda kalacak.

Mustafa PAYIK/AJANS URFA

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 07:00
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15