Şanlıurfa yine 'eli boş' dönmedi!

Şanlıurfalı gençler, farklı farklı spor kulvarlarından derecelerle dönmeye devam ediyor. Sporcular, Balıkesir'den Türkiye Şampiyonluğu ve iki dereceyle dönerken, Diyarbakır'da birincilik ve ikincilik aldı.

Şanlıurfa yine 'eli boş' dönmedi!
banner38

Şanlıurfalı gençler, spor alanında elde edilen galibiyetlerle başarıdan başarıya koşuyor.

Sporcular, farklı farklı spor kategorilerinde katıldıkları yarışmalarda derecelerle döndü. Urfalı geçnler tarafından birçok spor branşından madalyalar, birincilikler ve şampiyonluklar gelmeye devam ediyor.
 JUDODA 3 BAŞARI BİRDEN!

Şanlıurfalı gençler, Balıkesir'de yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda mücadele etti. Judo dalında ter döken sporcular, kentin adeta gururu oldu. Urfalı Mehmet Emin Doğan, yarışmada 38 kilogram ile Türkiye Şampiyonu oldu. Başarıya doymayan gençlerden 42 kilogram ile Seyitcan baran erkekler kategorisinde ve 48 kilogram ile Rabia Demir kızlar kategorisinde 5'ncilikle döndü.
 DİYARBAKIR'DAN DA ELİ BOŞ DÖNMEDİLER

Bu başarının ardından bir başarı da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekvando Takımı'ndan geldi. Diyarbakır'da yapılan Tekvando Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final etabında Urfalı tekvandocular, iki derece birden aldı.

Urfalı İbrahim Halil Çelik göstermiş olduğu performansla birinci olurken, bir diğer Urfalı genç İmam Bakır Tahta ikincilik aldı.


Özlem DİKMEN/AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 12:41
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15