Flaş açıklama: Liste sunmadım ama adayım!

Gittiği 2 kongreden de sonuçsuz ayrılan Şanlıurfaspor'da, başkan adayı Mehmet Yılmaz, son kongrede liste sunmadığını ancak adaylığının devam ettiğini açıkladı.

Flaş açıklama: Liste sunmadım ama adayım!
banner53

Şanlıurfaspor, maddi sorunların ardından aldığı kongre kararı sonrası gittiği 2 kongreden de sonuç alamadı.

İlk kongre yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ertelenirken, 2'nci kongreye de daha güçlü bir listenin oluşması için yönetim tarafından ara verildi. 1 hafta ara verilen kongrede sadece Mehmet Yılmaz ve ReŞit Karakaş dışında aday bulunmazken, bu isimlerin neden liste sunmadığı merak ediliyordu.

Yaptığı açıklamada neden liste sunmadığını kaydeden aday Yılmaz, adaylığının devam ettiğini belirtti.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"Şanlıurfaspor kulüp başkanlığına aday olduğumu sosyal medya üzerinden ifade ettim. Açıklamanın ardından geçen bugüne kadar mevcut kulüp başkanı, yönetim kurulu arkadaşlarım ile ilimizin mülki idare amiri Sayın Valimiz Abdullah Erin ile B.belediye başkanı Sayın Zeynel A. Beyazgül ile ve STK Başkanları ile görüşmelerde bulundum.

Türkiye'nin en önemli kulüplerinden olan, 50 yıllık çınar ağacımız içinde bulunduğu ekonomik sorunlar nedeniyle kamuoyunda ismi bir süredir yıpranan Şanlıurfasporumuzu yaşadığı bu sıkıntılardan kurtarmak adına 'ortak akıl' ile hareket etmek ve kurulacak olan yeni yönetimin de aynı mantıkla birlik, beraberlik ve kapsayıcı olarak içinde yönetmek adına yapmış olduğum bu görüşmelerden bu birliktelik sağlanamadığından kongreye liste sunmadım.

Önümüzdeki süreçte bu birlik ve beraberliğin sağlanması durumunda her kesimin içinde bulunduğu ve kapsayıcı bir yönetim kurulması, adaylığımın devam ettiğini belirtmek isterim.

Kulübümüzün son yönetim kurulu içerisinde yer alarak kulübün tüm eksiklerini görme ve kısmen de çözümü için çalışma fırsatı buldum. Kalan eksikliklerin giderilmesi adına güçlü bir yönetim kurulu ile çözmek adına yaklaşık bir aylık çalışmanın ardından sonuç alamamanın da üzüntüsünü ayrıca belirtmek isterim. Maddi ve manevi olarak bugüne kadar içinde yer almaktan büyük gurur duyduğum Şanlıurfaspor ailesinin, içinde bulunduğu bu durumun nedenleri kamuoyu tarafından yakından biliniyor. Kulübümüzün gönlümüzdeki yere gelmesi adına desteklerim devam edecektir."

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 13:19
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15