Akademisyen olmak isteyenler için ‘fırsat bu fırsat’

Rektör Taşaltın, Beden Bölümü’nde hoca olmak isteyenler için “Üniversite hocası olmak istiyorsanız, üniversitemizde bir İngilizce hazırlık kursumuz var. Özellikle, ‘ben okulu bitirdikten sonra üniversitede kalıp akademisyen olmak istiyorum’ diyenleriniz varsa fırsat bu fırsat deyip hazırlık sınıfımıza başvuruda bulunun” dedi.

Akademisyen olmak isteyenler için ‘fırsat bu fırsat’
banner38

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, düzenlenen açılış programıyla 2016-2017 öğretim yılına başladı.

Harran Üniversitesi’nin Osmanbey Kampüsündeki Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu konferans salonunda yapılan program 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunun yeni öğretim yılı programına katılan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, yeni gelen öğrencilere İngilizce hazırlık sınıfını okumalarını tavsiye etti.

 

TAŞALTIN: HAZIRLIK SINIFIMIZA BAŞVURUN

Bir yıl verilecek olan İngilizce hazırlık kursunun tamamen ücretsiz olduğunu söyleyen Rektör Taşaltın, “Önce beden eğitimi öğretmeni değil de üniversite hocası olmak istiyorsanız, Üniversitemizde bir İngilizce hazırlık kursumuz var. Ücretsiz size bir yıl boyunca İngilizce kursu veriyoruz. Bundan faydalanmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle, ‘ben okulu bitirdikten sonra üniversitede kalıp akademisyen olmak istiyorum’ diyenleriniz varsa fırsat bu fırsat deyip hazırlık sınıfımıza başvuruda bulunun” diye konuştu.

Yüksekokulun açılışında konuşma yapan Okul Müdürü Doçent Dr. İsmail Gökhan, “Eğitim kuşkusuz uzun vadeli bir yatırımdır ve meyvesini alabilmek için azimle kararlılıkla çalışmak gerekir. Okul, bireyin hayat standartlarını yükseltmek ve meslek sahibi olabilmesi için bilgi beceri kazandırdığı gibi aynı zamanda da insan ilişkilerinin nasıl olacağını öğretir” şeklinde konuştu.

Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunu tercih eden öğrencilere yeni öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı İsmail Bağıban; “İnsan seveceği mesleği yapmalı. Özellikle siz kazandığınız Beden eğitimi bölümünüzü severek ve isteyerek okuyacaksınız ki gelecekte daha çok başarılı olasınız. Şanlıurfaspor gerçekten bu bölgeye has bir okul oldu ve güzel bir yaşam merkezi olduğunu söylüyorum. Sizin gibi değerli kardeşlerimize de ihtiyacımız var. Siz buradan mezun olduktan sonra, bizim gibi kulüplere yardımcı olmanız gerektiğini söylüyorum” dedi.

Açılış programına Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, Şanlıurfa Spor Kulübü Başkanı İsmail Bağıban, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yaklaşık iki saat süren program düzenlenen kokteylle sona erdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 11:08
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15