Yılmaz referandumda esnaftan destek istedi

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için çalışmalarına esnaf ziyaretleriyle devam ediyor.

Yılmaz referandumda esnaftan destek istedi
banner53

Referandum çalışmaları kapsamında Adnan Menderes Bulvarı esnafını ziyaret eden Başkan Yılmaz, bulvardaki tüm işyerlerini tek tek ziyaret etti. Esnaflara 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve neden referandumda 'evet' denmesi gerektiğini anlattı.

Bazı kesimlerin yeni sistemin neler getirdiğini bilmeden karşı çıktığını belirten Yılmaz, yeni anayasa değişikliğiyle Türkiye demokrasisinin daha güçleneceğini söyledi. Yılmaz, "Yeni sistemle yargı tamamen tarafsız ve bağımsız bir hale geliyor. Bunun neresi kötü olabilir, unutmamalıyız ki tarafsız ve bağımsız bir yargı herkese gereklidir" dedi.

 

Yapılan açıklamaya göre; Yeni sistemin Türkiye'nin önünü açacağına vurgu yapan Belediye Başkanı Yılmaz, "Bizim amacımız Şanlıurfa'mız ve Siverek'imizden yüksek oranda bir 'evet' ile Türkiye’ye mesaj vererek destek olmaktır. Bu nedenle siz ekonomimizin mihenk taşı olan esnaflarımızla yeni sistemi konuşuyor ve aklınıza takılanları cevaplıyoruz. Yeni sistemi siz esnaflarımıza ve halkımıza tüm detaylarıyla anlatıyoruz, anlatmaya da devam edeceğiz. Ben güzide ilçemizin ülkemizin geleceği için referandumdaki kararının 'evet' olacağına yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Beraberinde Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu ile esnafı ziyaret eden Başkan Yılmaz, esnafların Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkındaki sorularını yanıtladı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 12:35
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15