Yanmaz'dan flaş açıklama: Seçimin galibi El-Ruha organizasyonu!

31 Mart seçim sürecini değerlendiren Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, bir basın açıklaması düzenledi. Yanmaz, "Üzülerek ifade etmek gerekir ki Urfamızda seçmen iradesi El-Ruha'daki yeraltı ve yerüstü faaliyetlerle yönlendirilmiştir. Bu yönüyle seçimin gerçek galibi El-Ruha organizasyonudur" dedi.

Yanmaz'dan flaş açıklama: Seçimin galibi El-Ruha organizasyonu!
banner38

31 Mart 2019 Mahalli İdarelere Genel Seçimi sonrası Saadet Partisi büyükşehir ve 3 merkez ilçe belediye başkan adaylarının açıklamasının ardından bir toplantı da Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz'dan geldi.

Yanmaz, Saadet Partisi Şanlıurfa İl Eğitim Merkezi'nde seçim sürecini değerlendirmek adına bir basın açıklaması yaptı.


YANMAZ: URFA'YI YERALTI VE YERÜSTÜ FAALİYETLER YÖNLENDİRDİ

Açıklamasına seçim sürecini değerlendirerek başlayan Yanmaz, "31 Mart mahalli idareler seçimini geride bıraktık. Sonuçların ülkemize, şehrimize, insanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Biz inanıyoruz ki siyaset ve siyasetçiler milletin huzuru, saadeti ve mutluluğu için vardır. Demokrasilerde iktidarın ve muhalefetin olması temel şarttır. Dolayısıyla böyle bir mücadelede kazan ve kaybeden tarafların olması kaçınılmazdır. Seçim mücadelesini kişiselleştirerek tehdit, baskı, yalan ve iftiralarla çirkinleştirmemek gerektiğine inanıyoruz. Bu ülkeyi 17 yıldır mevcut iktidar yönetmektedir. Bu şehri de 15 yıldır aynı iktidarın belediye başkanı yönetmektedir. Şehrimizde, Urfa'mızda yolsuzluk, rüşvet, yalan, liyakatsizlik adına herhangi bir durum yoksa yine aynı partiden belediye başkanının seçilmesi isabetli olmuştur yok eğer tam tersi bir durum söz konusu ise, belediyenin borcu katlanarak artmışsa, yolsuzluk, rüşvet ve liyakatsizlik artmışsa aynı parti tercihi baskı, tehdit ve kirli oyunlar sonucu ortaya çıkmıştır. Üzülerek ifade etmek gerekir ki Urfamızda seçmen iradesi El-Ruha'daki yeraltı ve yerüstü faaliyetlerle yönlendirilmiştir. Bu yönüyle seçimin gerçek galibi El-Ruha organizasyonudur. Bu karanlık organizasyonu ve kirli icraatlarını Urfa halkımızın vicdanına havale ediyoruz" ifadelerini kullandı.
 'İKTİDAR BAŞARI ELDE EDEMEDİ!'

Seçim süreci boyuncu çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını ancak hiçbir zaman yalan ve iftiraya başvurmadıklarını kaydeden Yanmaz, "Bu süreç içerisinde Urfa teşkilatımıza ve adaylarımıza yapılan tüm hakaretleri kamuoyunun vicdanına bırakırken, terörist, vatan haini, işbirlikçi gibi ifadeleri ise ispata davet ediyoruz. Bu gibi konularda milletimiz, tertemiz geçmişi ile Saadet Partimizi çok iyi tanımaktadır. 2014 yerel seçimlerinde aday olmadan önce resmi etiketini bir yana bırakarak siyasete atılan Celalettin Güvenç beyi bir kez daha takdir ve tebrik eder, bu davranışın bütün mülki idare amirlerine örneklik teşkil etmesini dileriz. Türkiye genelinde mahalli idareler seçimi için adayların plan ve projelerinin yarışması gerekirken iktidar partisi tarafından beka söylemi üzerinden toplum gergin bir ortama sürüklenmiş, korku politikası hakim kılınmıştır. Şanlıurfa'mızda seçim süreci içerisinde 7'den 70'e parti üyelerimiz tarafından incitici, rencide edici, onur kırıcı ve ötekileştirici hiçbir söylemde bulunulmamıştır. Biz temiz siyaset yapmak için ne kadar özen gösterdiysek rakiplerimiz iftira, yalan, kumpas, tehdit ve çeşitli hakaretlerle kirli bir jargon kullanmış, ısrarla toplumu kaos ortamında seçim yapmaya zorlamıştır. İktidar belli başlı büyükşehirlerde yaşadığı yenilgiyi ve Türkiye geneli seçmen iradesini iyi okumalı, gerekli dersleri çıkarmalıdır. Her ne kadar oy oranını muhafaza etmiş gibi görünse de 17 yıllık kesintisiz ve tek başına iktidar olmanın verdiği avantajların yanında, kamu imkanlarını, devletin gücünü en yüksek düzeyde sınırsız kullanmalarına rağmen bekledikleri başarıyı elde edememiştir. Bu adeta seçmenler tarafından iktidara verilmiş bir sarı karttır. Aynı tavırların devamı söz konusu olursa milletimiz gerekli iradeyi ortaya koyacağını göstermiştir" sözlerine yer verdi.


'BELEDİYE BAŞKANLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Seçimi kaybetmelerine rağmen belediye başkanlarını takipte kalacaklarını duyuran Yanmaz, "Bu seçimler itibariyle Şanlıurfa'mızın ikinci büyük partisi Saadet Partisi'dir. Başta büyükşehir belediye başkanı olmak üzere seçilen ilçe belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve mahalle muhtarlarını tebrik eder, hayırlı görevlerinde muvaffakiyetler dileriz. Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de büyük bir gayret ve çaba ile emek harcayan başta gençlik ve kadın kollarımız olmak üzere, il ve ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ederim. Bu seçimde centilmence mücadele eden başta büyükşehir belediye başkan adayımız Sayın Sabahattin Cevheri Bey olmak üzere, tüm belediye başkan adaylarımıza, belediye meclis üyesi adaylarımıza teşekkür ediyorum. AKP'li, MHP'li HDP'li İyi Partili CHP'li Demokrat Partili, BBP'li ve ismini yazamadığımız diğer partili kardeşlerimize, oy veren ya da vermeyen tüm Şanlıurfalı hemşerilerimize teşekkür ederim. Bir muhalefet partisi olarak iyi, doğru, faydalı icraatlerinin yanında ve destekçileri olacağımızı, yanlış, zararlı ve hatalı icraatlerinin de takipçisi olacağımızı, kardeşlik hukuku içerisinde çeşitli vesilelerle kendilerini uyaracağımızı Şanlıurfa kamuoyuna beyan ederiz" diyerek sözlerine son verdi.


Özlem DİKMEN/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 16:08
YORUMLAR
Nevzat almas
Nevzat almas - 4 ay Önce

Yukarda Allah var abi

HAKAN YILDIRIM
HAKAN YILDIRIM - 4 ay Önce

NİYAZİ BAŞKAN ADELETTEN DÜRÜSTLÜKTEN BAHSEDİLECEKSE BU ENSON SEN OLMALISIN.SADECE TAYYİP ERDOGAN KISKANÇLIGINZDAN DOLAYI HDP İLE BİRLEŞECEK KADAR KÜÇÜLDÜNÜZ .AMMA ŞEREFLİ URFA HALKI GEREKLI DERSSİ SİZE SANDIKTA VERDİ.TABİKİ ANLADIYSANIZ.BİR TARAFTA MEMLEKET İTTİFAKI VARKEN BİRTRAFTADA SİZİN GİBİ ŞER ODAKLARI VARDI.BİRAZ ŞAHSİYETİNİZ VARSA SAADET PARTİLİLERDEN ÖZÜR DİLEYEREK BU PARTİNİN BAŞINDAN AYRILARAK SAADET PARTİLİLERİN ONURUNU KURTARIRSIN.

burak
burak - 4 ay Önce

varsa bildiğiniz bir sıkıntı seçim öncesi açıklasaydınız keşke kaldı ki aldığınız oylar sizin olmayan Hdp oylarıdır. Şanlıurfada saadet partisi oyu %5 i geçmez. bu yüzden lütfen şark kurnazlığı yapıp seçim manipülasyonu yapmayın lütfen.muhalefet olarak yeni başkanın daha iyi çalışması için değerli fikirler verip memlekete faydalı olun. ne de olsa eski siyasetçisiniz.

Baba
Baba - 4 ay Önce

El fatiha

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15