"Ya kazanamazsanız?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt

İngiltere'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BBC'ye Türkiye ve dünya gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, 24 Haziran'da kazanamama ihtimaline yönelik bir soruya bakın ne yanıt verdi.

banner38

BBC'deki Hard Talk programına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 24 Haziran'daki seçimlere yönelik sorular yöneltildi.

 

'KİM KAZANIRSA ONA SAYGI DUYARIZ'

Seçim sürecine ilişkin dile getirilen kaygıların sorulmasına Erdoğan, "Türkiye'de sandık var ve bu sandığa AGİT de geliyor, farklı ülkelerden de davetler yapıyoruz ve hepsinin huzurunda oylar kullanılıyor. Ve bu oylar kullanıldığı zaman kim kazanır ortaya çıkacak. Biz tekrar kazanıyorsak herkes buna saygı duyacak. Kazanamazsak, biz kim kazanırsa ona saygı duyarız; olay bu kadar basittir" yanıtını verdi.

 

 'ZİL TAKIP OYNARLAR'

AK Parti'nin ve kendisinin, seçimleri kazanamama ihtimaliyle ilgili soruyu ise Erdoğan, "Bu soruyu bize niye sordunuz? Daha iyi işte, eğer kazanmama durumumuz söz konusuysa, kazanacak olanlar zil takıp oynarlar, rahat olun. Batı da siz de rahat olun, hele hele BBC çok rahat olsun" şeklinde yanıtladı.

 

 'KAZANMAK İÇİN ÇABA GÖSTERECEĞİZ'

 "Tabii ki kazanmak için çaba göstereceğiz" ifadesini kullanan Erdoğan, "Bütün ekibimizle, bütün gayretimizle kazanmak için bu çabamızı göstereceğiz. Çünkü bizim bütün hedefimiz Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaktır ve bunun için de ilk 10'a Türkiye'yi dünya ekonomisi içinde sokmaktır" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 06:56
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15