Urfalı vekilden önerge: Hiç adil değil!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, tıbbi sekreterlik eğitimi alanlar için yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Urfalı vekilden önerge: Hiç adil değil!
banner53

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, "Lise ve üniversite eğitimlerinde tıbbi sekreterlik eğitimi alanlar" için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Aziz Aydınlık, yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları ifade etti:

"Halkımız bize milletvekilliği görevini verdikten sonra konu ve şehir farketmeksizin elimizden ne geliyorsa daha fazlasını yapmak için mücadele ediyoruz. Şu an her ne kadar İstanbul seçimleri için Maltepe'de mücadelemizi devam ettiriyor olsakta bir yandan da Meclis çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diplomalı Tıbbi Sekreterler Derneği üyeleri birkaç ay önce TBMM'ye gelerek parti ayırımı farketmeksizin onlarca vekilimizle görüşme gerçekleştirdiler. O ziyaret sırasında sağolsunlar bizleri de unutmadılar. Oturduk, konuştuk, dertleştik. Milletvekili olmamızı bırakın bir baba olarak ben çok üzüldüm. Düşünün ki evladınız okusun diye maddi manevi yıpranıyorsunuz, çocuğunuzu okutuyorsunuz ve evladınız mezun olunca işsiz kalıyor. Bu hiç adil değil. Bu evlatlarımızda mesleklerini icra etmek istiyorlar. Yaptıkları iş gerçekten çok önemli, eğitimini almışlar. Yani bu evlatlarımız liyakat sahibi insanlar. Cumhuriyet Halk Partisi olarak en fazla önem verdiğimiz konuların başında 'liyakat' geliyor. Yıllardan bu yana 'liyakat, liyakat, liyakat' diye bağırıyoruz.

Bakın şimdi, icra makamları sağlık sektöründe birçok şehirde atılımlar yapıyor. Teşekkür ediyoruz, iyisini kötüsünü daha sonra tartışabiliriz; ama bizim isteğimiz şu: Bu yeni hizmet binalarında çalışacak personellerde aranan tek şey liyakat olsun. Onun adamı, bunun adamı, şu partinin üyesi gibi işler olmasın, işin ehli orada çalışsın. Tek derdimiz bu. Şimdi ben ümit ediyorum ki Sayın Bakan da bu konuya duyarlı yaklaşacak ve soru önergemizle birlikte gerekli çalışmaları başlatacaktır ve bu evlatlarımız işine kavuşacaktır."

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:44
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15