Urfa eski Baro Başkanı adaylığıyla ilgili son noktayı koydu

Şanlıurfa Barosu Eski Başkanı Hikmet Delebe kendisine hem büyükşehir hem de ilçe belediye başkan adaylığı için teklif geldiğini; ancak kendisinin siyaseti düşünmediğini ve bu yüzden de gelen teklifleri kabul etmediğini söyledi.

Urfa eski Baro Başkanı adaylığıyla ilgili son noktayı koydu
banner53

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için partiler aday belirleme sürecinde son rötuşları yaparken AK Parti’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayını belirlemesinin ardından Şanlıurfa’da gözler diğer parti adaylarının hem büyükşehir hem de ilçe belediye başkan adaylarının belirlemesine çevrildi.

AK Parti’ye karşı çatı aday için bazı isimler ön plana çıkarken bu isimlerden biri de Şanlıurfa Barosu Eski Başkanı Avukat Hikmet Delebe oldu. Bazı basın yayın organlarında Delebe ismi çatı adayı olarak bazen büyükşehir bazen de merkez ilçe belediye başkan adayı olarak gösterildi. Ancak Ajans Urfa'ya konuşan Delebe söz konusu iddiaları yalanladı.

Hem büyükşehir hem de ilçe belediye başkan adaylığı için kendisine teklif geldiğini kabul eden Delebe, ancak kendisinin siyaseti düşünmediğini ve bu yüzden de gelen teklifleri kabul etmediğini ifade etti.

Delebe “Bana hem büyükşehir belediye başkan adaylığı hem de ilçe belediye başkan adaylığı için teklif geldi. Evet, bizim bir siyasi duruşumuz var hukukçu kimliğimizin yanında. Gelen arkadaşlara siyaseti düşünmediğimi söyledim. Ancak arkadaşlar biraz düşünmemi söylediler. İkinci görüşmemizde de ben gelen teklifi kabul etmedim. Ben de bazı internet sitelerinde benim adaylığıma ilişkin paylaşımlar görüyorum. Bunların hiçbiri doğru değildir” dedi.

Hüseyin ÖZKAN/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 11:55
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15