SES Şube Eş Başkanı ve 4 doktor gözaltına alındı

Ses Şube Eş Başkanımız Dr. Reşat Doğan ile 4 sağlık çalışanın gözaltına alınmasını protesto eden SES üyeleri gözaltı uygulamasından vazgeçilmesi çağrısında bulundu.

SES Şube Eş Başkanı ve 4 doktor gözaltına alındı
banner53

Şanlıurfa KESK Şubeler Platformu dün bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik gözaltılara tepki gösterildi. 

Dün saat 06 itibariyle Ses Şube Eş Başkanı Dr. Reşat Doğan ile beraber 3 ses üyesi olmak üzere 5 sağlık çalışanı,  Kobani sürecinde yürütülen sağlık hizmetleri nedeniyle gözaltı alındı.

Gözaltılara tepki göstermek için bir araya gelen sendika üyeleri adına basın açıklamasını okuyan SES Genel Sekreteri Birsen Seyhan, "Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz diyen sağlık emekçileri yargılanamaz"  dedi.

Kobani sürecinde devletin bütün iş kolları bu konuda seferber olduğunu belirten Seyhan, "Hatta bu süreçte sağlık Bakanlığına bağlı bulunan tüm kurumlarda çıkarılan genelgeler doğrultusunda farklı illerden olmak üzere ilimizdeki hastanelere görevlendirmeler yapılmıştır. Bu konuda sağlık bakanlığına bağlı 112 ve UMKE ekipleri aracılığıyla başta Suruç Devlet Hastanesi olmak üzeri çeşitli özel ve devlet hastanelerine yaralılar taşınmıştır. Bu hastanelerde çalışan sağlık emekçileri gecesini gündüzüne katarak bu savaşın yaralarını sarmaya çalışmıştır. O dönemde günlerce hastanelerden çıkmayan bu arkadaşlarımız ödüllendirilmesi gerekirken, sabahın ilk ışıkları ile evlerinden ve iş yerlerin den gözaltına alındıkları haberini aldık" dedi. 

Seyhan gözaltıları haksız bulduklarını belirterek by uygulamaların bir an önce son bulmasını talep etti. 

Grup basın açıklamasının ardından dağıldı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 12:10
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15