Şanlıurfa'da temayül heyecanı başladı

AK Parti'de milletvekili aday adayları arasında düzenlenecek olan temayül yoklaması bugün yapıldı. Yoklamanın yapılacağı alanda sabah saatlerinden itibaren yoğunluk oluştu.

Şanlıurfa'da temayül heyecanı başladı
banner38

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayları için yapılacak olan temayül yoklaması 5 Mayıs Cumartesi günü (bugün) GAPTEM Konferans Salonu’nda yapılıyor. 

24 Haziran erken seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde AK Parti’de aday adaylığı süreci tamamlandı. Şanlıurfa'da aday adaylığı listesine 296 kişi girdi. Aday adaylarının temayül heyecanı da başlamış oldu.

Kentte bugün temayül yoklaması sabah saatlerinde GAPTEM Konferans Salonunda başladı ve saat 16.00’da sona erecek. Her bir partilinin iki kişi için oy kullanacağı yoklamaya milletvekilleri, il, merkez ilçe, kadın kolları, gençlik kolları yönetim kurulları ve mahalle başkanları ile ilçelerden gelen teşkilat üyeleri oy kullanacak.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, İl Başkan Vekili Bahattin Yıldız ve yönetim kurulu temayül yoklaması öncesi temayül yoklamasının yapılacağı alandaki son hazırlıkları inceledi.

 

Heyet, sabah saatlerinde de temayül yoklaması için GAP TEAM'e gitti ve oylar alınmaya başlandı. 

 

 Temayül yoklamaları bittikten sonra heyet Ankara'ya gelecek ve sayım yapılacak. Ancak, liste ilan edilmeyecek. 

 

296 isim sıralamaya girmek için yarışacak.

Öte yandan çok sayıda kişi temayül yoklamasının yapılacağı yerde yoğunluk oluşturdu. GAPTEM'de iğne atsan yere düşmeyecek kadar kalabalık oluştu. 

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığınca 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesi adayların belirlenmesi için temayül yoklaması yapıldı. Seçimlerde 300 aday adayının olduğu temayül yoklamasında yoğunluk yaşandı. Polisin yoğun güvenlik ölmeni aldığı temayül yoklamasında aday adayları, oy kullanacak delegelere yakından ilgilenerek broşür dağıtıp, destek istedi. Oylamanın yapıldığı GAPTEM'in bahçesi adeta panayıra dönüştü.

AJANS URFA 

ADAY ADAYLARININ TEMAYÜL SIRALAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 06:26
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15