Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Tedavi edici formüller üreteceğiz

Saadet Partisi’nin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği 6’ncı Olağan Büyük Kongre’de seçilen Genel İdare Kurulu, ilk toplantısını Genel Başkan Temel Karamollaoğlu başkanlığında gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Tedavi edici formüller üreteceğiz
banner53

Saadet Partisi’nin geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdiği 6’ncı Olağan Büyük Kongre’de seçilen Genel İdare Kurulu, ilk toplantısını Genel Başkan Temel Karamollaoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantının açılışında kısa bir değerlendirme yapan Karamollaoğlu, kongredeki çabalardan ötürü teşkilatlara teşekkür ederken, yeni yol haritasına ilişkin de ipuçları verdi. Karamollaoğlu, uygulanabilir projeler üzerine yoğunlaşacaklarını kaydederek, halkın sorunlarına dönük çözüm önerilerini gündeme taşıyacaklarının altını çizdi. 

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun başkanlığında toplanan GİK, Başkanlık Divanı’nın belirlenmesi ve bundan sonraki çalışmalara ilişkin yol haritası üzerine istişareler yaptı. 

 

DAHA ÇOK İSTİŞARE, DAHA ÇOK İŞ
Toplantının açılışında kısa bir değerlendirme yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlenen kongredeki çabalardan ötürü teşkilatlara teşekkür ederken, yeni yol haritasına ilişkin de ipuçları verdi. Karamollaoğlu, uygulanabilir projeler üzerine yoğunlaşacaklarını kaydederek, halkın sorunlarına dönük çözüm önerilerini gündeme taşıyacaklarının altını çizdi.  

Konuşmasında “Zor bir dönemde bu görevi üstlendik. Hem ülkemiz hem bölgemiz sıkıntılı bir dönemden geçiyor. İşimiz zor, her şeyi biliyoruz diye de bir iddiamız yok. Her söylediğimiz tek gerçektir diye de bir iddiamız yok” diyen Karamollaoğlu, Milli Görüş prensipleri içerisinde istikrarlı yürüyeceklerini söyledi. Karamollaoğlu,  “Bu gün içinde yaşadığımız problemlere eğer biz aklı selim ile yaklaşırsak Milli Görüş prensipleri içerisinde bunları ele alırsak Allah rahmet eylesin Erbakan Hocamızın bize işaret ettiği yolda istikrarlı bir şekilde yürüyerek, bu problemlerin üstesinden gelecek imkanlara sahibiz. Bu çerçevede arkadaşlarımız ile çok daha yakın bir işbirliği içinde çalışmayı ümit ediyorum. Bundan sonra üç ayda bir toplantımızı iki gün gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Arkadaşlarımız, ülkenin içinde bulunduğu problemlerin çözümü için neler yapmamız gerektiği konusundaki tekliflerini rahatlıkla ifade edebilsinler. İstişarelerimiz biraz daha arzu ettiğimiz neticeyi doğuracak diye düşünüyorum” dedi. 

 

“HALKIN DERDİYLE DERTLENECEĞİZ”
Bundan sonra ortaya koyacakları çalışmaların nasıl olacağına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Hakkaniyet ölçüsü içinde kalmak kaydıyla her fikre saygı duyarız. Yeni fikirlere ihtiyacımızı çok önemsiyorum.  Bizim önerdiğimiz çözüm yollarının halk tarafından kabul edilmesi gerekiyor. Onun halka anlayacağı lisan ile aktarılması başarılı olması açısından da önemli. Halka inmeye, halkın derdiyle dertlenmeye, halkın dert olarak kabul ettiği konularda o derdi çözmek mecburiyetindeyiz. Tedavi edici formüller üretmek ile mükellefiz.  Ortaya koyacağımız çözüm öneriler tatbik edilebilir öneriler olması icap eder” dedi. 

 

FARKLILIKLAR BİZE ZENGİNLİK KATACAK
Karamollaoğlu, farklı fikirlerin önemli olduğunu kaydettiği konuşmasında, “Dışarıda bakanlar bizi çok farklı şekilde mütalaa edebilirler. Bizim inancımız, meselelere yaklaşımımız hasbi. Şahsı bir menfaat elde edebilmek için, kendimizi biraz daha tatmin edebilmek için böyle bir yola çıkmadık. Çözüm konusunda farklı düşüncelere sahip olabiliriz ama bu farklılıklarımız bize inşallah zenginlik katar. Fikrimizin açılmasına, düşüncelerimizin daha kapsayıcı olmasına imkan sağlar” diye konuştu.

 

BAŞKANLIK DİVANI İÇİN TEKLİFLER ALINDI
Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun açılış konuşmasından sonra ise GİK Üyeleri bir bir kendini tanıttı. Üyelere verilen dosyalarda ise partinin Başkanlık Divanı’na ilişkin de isim teklifleri istendi. Her bir başkanlık için iki isim teklifi alınan toplantı da, ayrıca çalışma komisyonlarına ilişkin de öneriler değerlendirildi. Daha aktif bir şekilde yürütülmesi planlanan komisyonların üyeleri ve çalışma yöntemleri de toplantı da istişare edildi. (Kaynak: Milli Gazete)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 10:23
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15