Saadet Partisi aynı isimle devam dedi!

Saadet Partisi Viranşehir İlçe Teşkilatında Pazar günü tek liste ile gerçekleştirilen kongrede mevcut Başkan Yasin Kurt güven tazeledi.

Saadet Partisi aynı isimle devam dedi!
banner9

Saadet Partisi Şanlıurfa Teşkilatı, kongre zamanı gelen ilçelerde kongrelerini yapmaya devam ediyor. Saadet Partisi Viranşehir 5. Olağan İlçe Kongresine; Saadet Partisi Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Tacettin Çetinkaya, Saadet Partisi Mardin İl Başkanı Ahmet İletmiş, Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Şanlıurfa il yönetim kurulu üyeleri diğer parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ile partililer katıldı.

Tek liste halinde yapılan kongrede, geçerli sayılan 125 delege oyuyla tekrar ilçe başkanı seçilen Yasin Kurt, kendisine destek olan herkese ve İl Başkanı ile yönetimine teşekkür etti.

YANMAZ: BU ADALET DEĞİLDİR
Kongrede söz alan Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, “Hükümet kendi partisine mensup bir belediye başkanı yanlış bir yola girdiğinde, rüşvet ve benzeri bir hatası olduğunda ona sen çekil bakayım diyerek belediye meclisinden başka birini başkan seçiyor. Ancak bu durum muhalefet partileri için söz konusu olmuyor. Muhalefetten bir belediye başkanı en ufak bir yanlışında hadi bakalım belediyeye kayyum atadım diyor! Bu adalet değildir. Biz adalet istiyoruz, Biz çoluk çocuğumuza daha iyi bir memleket bırakmak istiyoruz, herkese eşit muamele yapıldığı bir yönetim biçimi istiyoruz” dedi.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI: ÇİFTÇİ, ÇİFTÇİLİĞİ TERK ETTİ
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Tacettin Çetinkaya ise yaptığı konuşmada, “Buraya gelene kadar yaklaşık yüz kilometre yol geldik uçsuz bucaksız tarlalar ve mera alanları izledik aracın camından ancak çok üzücü olan tablo şuydu; Yol boyunca böyle göz dolduracak bir koyun sürüsüne rastlamadık.  Ya da tarlasında çapa yapan köylülere rastlamadık. Hatta içinden geçtiğimiz köylerde evlerin önünde üçer beşer sığıra bile rastlamadık. Neden? Çünkü çiftçi; çiftçiliği terk etti ya da zarar ederek ettirildi, hayvancılık yapan, besicilik yapan hayvancılığı bıraktı, insanlar çok hızlı bir şekilde köyleri boşaltıp şehirlere göç ediyor” sözlerine yer verdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 13:41
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15