Pınarbaşı: Bu şehri soytarı ve çakallara bırakmayız!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Birecik'te bulunduğu sırasında meydana gelen arbedede burnundan yaralanan Birecik Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, ''Bizleri ne bombalar, ne mermiler, ne üç beş soytarı ne de çakallara bu şehri bırakmayız. Bizi ancak halk durdurur” dedi.

Pınarbaşı: Bu şehri soytarı ve çakallara bırakmayız!
banner9

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, AK Parti Birecik İlçe Teşkilatında düzenlenen toplantıya katıldı.

Partililerin, ''4 defa kurşunlanan, 1 defa bombalanan, 5 belediye başkanı, 3 milletvekili kazandıran yarı ömrünü siyasete adamış, adam gibi adam” yazılı pankart açtığı toplantıda burnu bandajlı bir şekilde konuşan Pınarbaşı, hayatı boyunca esarete ve dışarıdan gelen talimatlara boyun eğmediklerinin altını çizdi. 

Pınarbaşı, “Biz önce Allah’ın sonra milletin ve bu Birecik halkının önünde eğiliriz. Partimizde nahoş bir olay meydana geldi. Ama bu olay bizlerin sinerjisini düşürmez. Biz ne bombalar, ne kurşunlar yedik ama bunların hiç birinden yılmadık, hep Birecik’te olduk”dedi. 

Konuşmaları “Birecik seninle gurur duyuyor. En büyük başkan bizim başkan” sloganları ile kesilen Pınarbaşı, bütün çabalarının daha yaşanır bir ilçe ve halkın mutluluğu olduğuna işaret etti. 

Birecik’e gönül verdiğini belirten Pınarbaşı, “Bizler bir bahar, bir yaz, bir kış bu memlekete kalanlardan değiliz, ölene kadar bu memleketteyiz ve ölene kadar halkımızla birlikte mücadele edeceğiz. Burada hep birlikte ayyıldızlı bayrağımızı dalgalandırmayı sürdüreceğiz”diye konuştu.

 

“BİZLERİ NE BOMBALAR, NE ÜÇ BEŞ SOYTARI DURDURAMAZ”

 

Türkiye’yi, bayrağı, Şanlıurfa’yı, Birecik’i, köyünü ve toprağını çok sevdiğini vurgulayan Pınarbaşı, şöyle devam etti:

“Bizler vatan, bayrak ve milletimiz için varız. Bu halk varsa bizler varız. Bu millet, bu bayrak yoksa, bu ezan okunmuyorsa bizlerde bu ülkede yok olmuşuz demektir. Onun için  bütün mücadelemiz Allah, millet ve Kur’an içindir. Bizleri ne bombalar, ne mermiler, ne de üç beş soytarı durdurur. Biz yolumuza durmadan devam ediyoruz. Ak Parti için partimiz için gereğini yapacağız. Bizi ancak bu halk durdurur. Bu halk bize ‘devam et’ dediği müddetçe bu yolda varız. Bize ‘dur’ dediği zaman da onların emrine uyar, sinemize çekiliriz.  Bizler koltuk sevdalısı değiliz ve menfaat için gelmedik. Allah’a şükür bu devlet ve yüce Allah bizlere verdi, onları yiyebilirsek, harcayabilirsek buna binlerce şükür ederiz.” 

 

“OY VERENLERİN BAŞINI EĞDİRMEDİM”

Halkın teveccühü ile iki dönemdir Birecik Belediye Başkanlığı yaptığını hatırlatan Pınarbaşı, göreve geldiğinde halka verdiği “Bana oy verenlerin başını yere eğdirmeyeceğim.” sözünün arkasında durmaya devam ettiğini kaydetti. Pınarbaşı şöyle konuştu:

 “Allah’a şükür bugüne kadar hiçbir hemşehrimin başını yere eğdirmedim. 40 yıldır bu kentte yapılmayan işleri biz 9 yıla sığdırdık. Biz şuna inanıyoruz; hizmetler biter, bizler de geçiciyiz. Bugün varız, yarın yokuz. Halk ‘dur’ dediği zaman herkes durup gidecek. Önemli olan halkın günahını değil, sevabını almaktır. Yaptığımız hizmetlerden vatandaşın memnun olması ve onların duaları en büyük servetimizdir. 9 yıl boyunca hiçbir esnafımızı incitmedik. Hiçbir esnafımızı fikrinden ve partisinden dolayı, değerlendirmedik, kimseye haksızlık yapmadık. Görev neyse onu yaptık, tolerans gösterdik, ama ceza kesmedik. Önceki belediye başkanları gibi bizler de bu makamlardan gelip gideceğiz. Önemli olan insanları incitmeden, kırmadan bir takım hizmetler yapabilmektir.”

Pınarbaşı, AK Parti aday listesine itirazı ile gündeme gelmiş "Hani söz milletindi" demişti. 

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 09:06
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15