Öcalan meclise taşıdı: Ne olacak bu yol?

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Birecik-Halfeti arasındaki yolu meclis gündemine taşıdı. Öcalan, heyelan nedeniyle uzun süredir kapalı olan yolla ilgili soru önergesi verdi.

Öcalan meclise taşıdı: Ne olacak bu yol?
banner53

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde meydana gelen heyelan ve kapanan yol, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşındı.

Düşen kayalar nedeniyle uzun süredir kapalı olan yolla ilgili sorular soran Öcalan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yazılı olarak sorulan sorulara yanıt vermesini talep etti.

‘MAĞDURİYET DOĞUYOR’

Verdiği önergede insanların mağdur olduğunu belirten Ömer Öcalan, “Şanlıurfa’nın Birecik ilçesini Halfeti ilçesine bağlayan yolun, yolu kapatan kayalıklar ve devam eden heyelan riski nedeniyle uzun bir süredir ulaşıma kapalı olduğu bilinmektedir. Ulaşım yolunun kapalı olması, vatandaşlar açısından uzun süredir mağduriyetler yaratmakta; vatandaşlar evlerine dahi ulaşmakta sorunlar yaşamaktadırlar. Yanı sıra, kapalı olan yol sebebiyle diğer hatlarda yaşanan yoğunluk çokça kazaya sebep olmaktadır” diye konuştu.

Öcalan önergesinde şu sorunların yanıtlanmasını istedi:

  1. Bahsi geçen yolun ıslahı için bakanlığınız tarafından herhangi bir çalışma yürütülmekte midir? Yürütülüyorsa, bu çalışmalar ne aşamadadır?
  2. Bakanlığınız dışında, yol ıslahı için hangi kurum ya da kurumlar çalışma yürütmektedir? Bu çalışmalar ne aşamadadır?
  3. Yol ıslah çalışmalarının ne kadar sürede tamamlanması planlanmaktadır?
  4. Bahsi geçen yol sebebiyle vatandaşların mağduriyetlerini gidermeye yönelik bugüne kadar ne tür çalışmalar yürütülmüştür?
  5. Vatandaşların mağduriyetlerinin ne kadar sürede giderilmesi planlanmaktadır?
  6. Bahsi geçen yol sebebiyle bugüne kadar yaşanan trafik kazası sayısı nedir? Bu kazaların kaçı ölümlü kaza olarak sonuçlanmıştır?

BİHA

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 11:34
YORUMLAR
Şeyhanlı63
Şeyhanlı63 - 5 ay Önce

Artanı sana girsin (Ahmet)

Tokad
Tokad - 5 ay Önce

Ne büyük bir utançki peygamberler şehrinden böyle bebek katili birinin yeğeni mecliste maaş alıyor o taşların altında kalasınız hepiniz canım güney doğu böyle Ermenilerin yüzünden kalkınamıyor

ahmet
ahmet - 5 ay Önce

o yol sana girecek

Muratkılın
Muratkılın - 5 ay Önce

Helalsanabaşkan

mehmet emin karayel
mehmet emin karayel - 5 ay Önce

Diyecek yazacak hiç bir yorum bırakmadılar yazıklar olsun 1 ay içinde 4 kaza oldu bildigime göre 103 esnaf kepenkleri kapattı 500 e yakını böyle giderse batıp gitmek üzere köyler bir vatandaş kalp kirizi geçirse asataneye yetisine kadar meftah olur cenazesi kokar neymiş efendim can güvendiğimiz korunuyormus bosversene sen 1 ay içinde maddi kayıp 100 trilyonu aşkın bir rakam 1 2 aya kalmaz borçlu alacaklı kavgası olacak devlet gelip can guvenligimizi korur ozaman

urfali ahmet
urfali ahmet - 5 ay Önce

65 köy yolu kapalı herkoy 500 ile 1000 haneli her gun 5o km yol uzatıyoruz birtanede yetkili çıkıp açıklama yapmıyor çok acı ve utanç verici bir olay

mehmet emin karayel
mehmet emin karayel - 5 ay Önce

Şükürler olsun ki birecigide düşünen bir vatan evladı cikmis

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15