Kuş’tan önemli 'tasarruf' hamlesi!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin bugünkü meclis birleşiminde Eyyübiye Belediyesi Hizmet Binası yer tahsisi için alınan karar sonrası, bir açıklama geldi.

Kuş’tan önemli 'tasarruf' hamlesi!
banner38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı ikinci meclis birleşimi bugün gerçekleşti.

Mecliste gündeme alınan maddeler görüşülürken, Eyyübiye Belediyesi Hizmet Binası için eski Cevahir Konukevi’nin bulunduğu alanın tahsis edilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Yapılan açıklamada Kuş’un belediyeyi 1 milyon 250 bin TL’lik zarardan kurtardığı belirtildi. İşte o açıklama:

“2014 yılında kurulan Eyyubiye Belediyesinin Başkanlık makamı olarak kullanılan ŞURKAV binasının yıllık kiralama bedelinin 180 bin, 5 yıllık kiralama bedelininse yıllık kira artışlarıyla beraber 1 milyon 250 bin tutması üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, herhangi bir bedel ödemeden, devlete ait bina arayışına girdi. Konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile de paylaşan Kuş, eski Cevahir Konuk Evi olarak kullanılan alanın bedelsiz ve süresiz olarak kendilerine tahsil edilmesini talep etti. Kuş'un bu isteğini kırmayan Beyazgül'ün talimatı ile boşaltılan mekan, Eyyübiye Belediye Başkanlık makamı olarak kullanılmaya başlandı.

Kuş'un belediyeyi 1 milyon 250 bin tl 5 yıllık zarardan kurtarması vatandaşlar tarafından takdir toplarken Kuş ta, Beyazgül'e teşekkür etti.”

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 20:38
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15