İstanbul'a kayyım mı atanacak? Bakan Soylu açıkladı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yerine kayyım atanacak mı? sorusuna dikkat çeken cevap verdi.

İstanbul'a kayyım mı atanacak? Bakan Soylu açıkladı...
banner38

İçişleri Bakanı Soylu, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, yerlerine kayyım atanan HDP'li Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları ile bir araya gelen CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu geçtiğimiz gün Bursa'da yaptığı konuşmasında eleştirerek "İşini yap, başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz." demişti.

Bu açıklaması ile ilgili bir gazetecinin "İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz dediniz. İstanbul'a kayyım mu atanacak?" sorusuna Bakan Soylu, "Pazar günü açıklayacağım" cevabını verdi.

NE OLMUŞTU?

HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları geçtiğimiz günlerde görevden alınarak yerlerine kayyım atanmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da geçen hafta sonu görevden alınan HDP'li Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarını ziyaret etmişti. Ziyaret sonrası İçişleri Bakanı Soylu, İmamoğlu'nu eleştirerek, "Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net." demişti.

(Milli Gazete)

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 12:15
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15