Hüda Par: Barzani yönetimindeki bir Kürt devletini destekliyoruz

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Akçakale ziyaretleri kapsamında çarpıcı açıklamalarda bulunarak sınıra çekilen beton bloklara tepki gösterdi ve Rojava (Kuzey Suriye) bölgesinde Barzani yönetiminde oluşturulacak bir Kürdistan yönetimine sıcak baktıklarını ifade etti.

Hüda Par: Barzani yönetimindeki bir Kürt devletini destekliyoruz
banner53

Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı ve GİK üyesi Vedat Turgut bir takım temaslarda bulunmak üzere Akçakale'ye gitti. 

Vedat Turgut temasları kapsamında İlçe kaymakamlığı, İlçe Devlet Hastanesi, Süleymanşah Konaklama Tesisleri ve Akçakale Gümrük Alanını ziyaret etti.

Ziyaretleri sırasında çalışmalarla ilgili bilgi alan Turgut, daha sonra sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle öğretmen evinde bir araya geldi. 

 Turgut toplantıda yaptığı konuşmada birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.


SINIRA ÇEKİLEN BETON BLOKLARA TEPKİ

 Turgut sınır ziyaretleri sırasında karşılaştığı manzara karşısında büyük bir üzüntü yaşadığını ifade ederek, "En son Akçakale sınır bölgesinde yaptığımız gözlemlerde içimizi acıtan bir manzarayla karşılaştık. Binlece yıldır kardeşçe yaşadığımız Suriyeli kardeşlerimizle aramıza beton bloklar konulması malesef bu kardeşligi sekteye uğratmıştır.” dedi.


"BARZANİ YÖNETİMİNDEKİ BİR KÜRT DEVLETİNİ DESTEKLİYORUZ"


Turgut toplantıda Rojava (Kuzey Suriye) bölgesinde Barzani yönetiminde oluşturulacak bir Kürdistan yönetimine sıcak baktıklarını da ifade etti. Turgut sözlerini şöyle sürdürdü; “Binlerce yıldır aynı coğrafyayı paylaştığımız Türkler ve Kürtler, birlikte yaşama kültürünü yeniden inşaa etmek zorundadırlar. Bügün yeni siyasal konjonktür ortaya çıkmıştır. Kuzey ırakta sayın Berzani yönetimindeki kürdistan özerk bölgesini destekliyoruz. Çünkü sayın Berzani hem kürt temsilcisi hemde Türkiye’yle en uyumlu çalışabilecek bir devlet adamıdır. Bu süreçte Rojava (Kuzey Suriye) ateist marksist YPG/PKK denetiminde olacağına, ümmet bilinci olan sayın Barzani yönetimine bırakılmasını sonuna kadar destekliyoruz.”

İbrahim Halil ARSLAN/Akçakale-AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 08:58
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15