Gülen, Türkiye'ye iade edilecek mi?

Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi konusunda araştırma yapmak için Tükiye’ye gelen ABD’li heyet hakkında bakandan açıklama geldi.

Gülen, Türkiye'ye iade edilecek mi?
banner38

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in iade süreciyle ilgili Türkiye’ye gelen ABD’li heyet hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin en çok merak ettiği konu ise Fethullah Gülen iade edilecek mi? sorusuydu.

Gazetelerin ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül FETÖ hakkında araştırma yapmak için Türkiye’ye gelen ABD’li heyet hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Bakan Fethullah Gülen’i Türkiye’ye iadesi konusunda araştırmalar yapmak için Türkiye’ye gelen ABD’li heyetin bugün ayrılacağını ifade ederken Cumhurbaşkanı’na FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan suikast girişimiyle ilgili  ellerinde olan tüm belge, bilgileri gelen heyete vermeye çalıştıklarını söyledi.

Gazetecilerin “Gelen ABD’li heyetin ikna oldu mu?” sorusu üzerine Bakan Gül; “İade konularında siyasi yaklaşım da etkili oluyor. Ama biz hukuki olarak yaklaşıyoruz” dedi.

Bakan gül konuşmasına şöyle devam etti: “Biz burada sonuç almak istiyoruz. Kamuoyu önünde tartışılmasını onlar da istemiyor. New York Bölge Savcılığında bir soruşturma sürüyor. Hem New York, hem Washington’dan birer savcı geldi. Bizden daha önce tanık ifadelerini vb istediler. Türkiye olarak uluslararası sözleşmelerin ve adli yardımlaşma kapsamında taleplerini kabul ettik. ABD’ye sunduğumuz deliller konusunda isabetli talep olduğunu gördük”

Abdülhamit Gül  ayrıca ABD’de yeni Adalet Bakanı’nın atanmasından sonra ABD’ye bir ziyaretinin olabileceğini ifade etti.

(Milli Gazete)

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 15:10
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15