Faruk Çelik'ten flaş açıklama: Siyasetçilerin...

Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Faruk Çelik terör konusunda siyasetçilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Kalıcı güven ortamının oluşturulmasında elbette Merkezi Yönetime büyük sorumluluklar düşmektedir. Bunun içinde bölge insanının dertleriyle dertlenen, kolayca ulaşılabilen candan kamu görevlileri ve sorumluluğun bilincinde siyasetçilerin daha fazla insiyatif almaları şarttır" dedi.

Faruk Çelik'ten flaş açıklama: Siyasetçilerin...
banner53

Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı, AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Faruk Çelik, Twitter hesabından önemli açıklamalar yaptı.

Terör konusunda paylaşımlar yapan Çelik, çözüm noktasında siyasetçilere önemli görevler düştüğünü ifade etti.

Siyasetçilerin daha fazla inisiyatif alması gerektiğini dile getiren Faruk Çelik, şu açıklamaları yaptı:

"Terör 82 milyonun ortak sorunu. Çözüme dair bugüne kadar doğrusu-yanlışı ile pek çok şey söylendi, yazıldı ve yapıldı. Çözüm adına gelinen nokta çok önemli.

Terör sorununun çözümü için; bölge insanımızın karşılaştığı sorunlarla ilgili olarak devlete en kısa sürede ulaşabilmesi. Devletin bu sorunlara karşı acil ve adil müdahalesi, vatandaşın çözüm için başka adres aramayacağı bir ortamın sağlanması olmazsa olmazdır.

Güven ortamı günlük, mevsimlik olmamalı. Vatandaş devletine güvenecek ki devletin yanında mücadeleye girebilsin. Acılı analarımız devletine güvenerek seslerini yükseltiyor. Anaların feryadı özellikle bölge insanının büyük desteğiyle dağları eritecek güce kavuşmalıdır.

Kalıcı güven ortamının oluşturulmasında elbette Merkezi Yönetime büyük sorumluluklar düşmektedir. Bunun içinde bölge insanının dertleriyle dertlenen, kolayca ulaşılabilen candan kamu görevlileri ve sorumluluğun bilincinde siyasetçilerin daha fazla insiyatif almaları şarttır.

Bölgedeki tüm aktörler, terörden kurtulma konusunda samimi iseler, dünyanın gözü önünde emperyalistlerle iş tutan hainlere karşı tıpkı anaların haykırışı gibi dağa ve destekçilerine seslerini yükseltmelidirler. Sorunu nihai olarak bölge halkının dik duruşu çözecektir.

HDP, anaların kapısına dayanmasını, dağdan uzaklaşıp siyasete güç vermek adına fırsata çevirmelidir. Bu sorumluluktan daha fazla kaçmamalıdır; terörle anılmak istemiyorsa sivil siyasete yelken açmak istiyorsa, bölge insanının önüne koyduğu tarihi fırsatı iyi değerlendirmelidir."

BİHA

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:55
YORUMLAR
Kerim
Kerim - 1 hafta Önce

Sahtekar

İlhami harahan
İlhami harahan - 1 hafta Önce

Dümen üstüne dümen Allah seni bildiğı gibi yapsın.ahirette yakamiź senin ve reisinin yakasinda olacak

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15