Eyyübiyeliler müjde! Karar verildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında gündeme alınan maddeler görüşüldü. Gündemde yer alan Eyyübiye Belediyesi Hizmet Binası için yer tahsis edilmesi, meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Eyyübiyeliler müjde! Karar verildi
banner38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantılarının ikinci birleşimi bugün gerçekleşti.
 Toplantı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından gündeme alınan maddelere geçildi. Gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından yapılan oy çokluğu ile kabul edildi.
 2018 YILI KESİN HESABI

Gündeme alınan maddeler içerisinde yer alan Büyükşehir Belediyesi 2018 Yılı Kesin Hesabının Mayıs Ayı içerisinde meclise sunulması oy çokluğu ile kabul edildi.

Diğer alınan kararlara göre, Siverek Belediyesi'ne ek bütçe verilmesi, belediyede Sivil Toplum Kuruluşunun kurulması yapılan oylama sonucu ilgili komisyonlara havale edildi.

EYYÜBİYE'YE HİZMET BİNASI!

Şanlıurfa ilçe belediyelerinde her dönem sorun olarak gündeme taşınan 'hizmet binası', bugün meclise taşındı.

Emlak İstimlak Daire Başkanlığı Emlak İstimlak Şube Müdürlüğü, Eyyübiye Belediyesi için yer tahsisi önergesini sundu.

Gündeme alınan maddede, Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçesi Yeni Mahalle'de yer alan eski Cevahir Konukevi olarak kayıtlı taşınmazın hizmet binası olarak kullanılmak üzere Eyyübiye Belediye Başkanlığına tahsis edilmesi talep edildi.

Bahsi geçen taşınmazın bedelli veya bedelsiz olarak hizmet binası olarak kullanılmak şartıyla 2 yıllığına Eyyübiye ilçe Belediyesine tahsis edilmesi, üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.
 KAYTAN, HİZMET BİNASINI YORUMLADI

Binanın Eyyübiye Berlediyesine hayırlı olmasını dileyen Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, "İlçe belediyelerimizin en büyük sorunu hizmet binaları 5 yıldır devam ediyor. Dolayısıyla Büyükşehir Belediyemizin böyle bir tasarrufa gidilmesi de takdire şayandır.  Eyyübiye Belediyesi'ne de yeni binada hayırlı hizmetler diliyoruz" ifadelerini kullandı.

ÖZLEM DİKMEN-ŞANLIURFA/BİHA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 17:25
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Sen talan olan arazileri geri al yolarda parklarda yaplan ev ve yaplacak evlere sen şelale parkin yaninda kavşak parselenmiş bi oraya bak başkan

Adsız
Adsız - 2 ay Önce

Bende merakla okuyorum acaba ordaki yarım kalan yıkılmayı bekleyen evler hakkında bir yazımı okicam acaba ordaki insanların yerine koydunuzmu kendiniz bir saniye bile yaşanmıyo o evlerde ilgili yerlere acik duyurulur

Nusret kaya
Nusret kaya - 2 ay Önce

Bu gibi hareketler takdir edilir.belediye nin okadar yer olduğu halde hep kiralama yolunu tutmuştur .bina kira ,araba kira,bilmem ne kira yazıktır bu millete millet parayı kolay kazanmıyor.aksine belediyenin insanlara faydası olması lazım. belediyenin rant ve yandaş sultasından bir an kurtulması gerekir.yoksa bu gibi haberlerin geçici bir antibiyotikten başka bir şey değildir. Umarım bu düzen değişir

Kaleboyunlu
Kaleboyunlu - 2 ay Önce

Sayın Başkan etiketiniz kaç para de-met in yerine ne oldu.Eyyubiye Belediyesi orayı merkez bina olarak kulanamazmı.balik severler.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15