Erdoğan, 1 milyon kişilik planı açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada, bölgede dönecek evi kalmamış olanlar için 1 milyon kişilik yeni yerleşim yerleri inşa etmeyi planladıklarını açıkladı.

Erdoğan, 1 milyon kişilik planı açıkladı!
banner53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu.

Erdoğan burada yaptığı açıklamada, bölgede dönecek evi kalmamış olanlar için 1 milyon kişilik yeni yerleşim yerleri inşa etmeyi planladıklarını söyledi. 

Bu yerleşim yerlerini de uluslararası toplumun finansmanıyla inşa etmeyi planladıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin hiç kimsenin toprağında, malında, mülkünde gözü yoktur. Aynı şekilde Türkiye’yle birlikte hareket eden Suriye Millî Ordusu’nun da asla böyle bir niyeti yoktur. Türkiye olarak bölge halkına bu konuda en küçük bir taşkınlığa müsaade edilmeyeceğinin garantisini şimdiden veriyoruz. YPG saflarına katılmaya zorlanmış Suriyeli kardeşlerimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. İster Arap, ister Kürt, ister bir başka kesimden olsun hemen şimdi PYD saflarını terk edip kendi evlerini, köylerini, şehirlerini, kendi namuslarını korumak için harekete geçecek herkese kucağımız açıktır” sözlerine yer verdi.

BİHA

YORUMLAR
Adana 01......
Adana 01...... - 1 ay Önce

Adana akp il başkanlığına Durmuş Ali yıldız getirilmelidir

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15