Demirkol'a 'son dakika' tepkisi!

Haliliye Belediye eski Başkanı Fevzi Demirkol, görevini devretmeden önce açılışını gerçekleştirdiği Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi'ne adını yazdırdı. Açılışını gerçekleştirdiği gün olmayan yazıyı seçimlerden 1 gün önce yazdırdığı iddia ediliyor.

Demirkol'a 'son dakika' tepkisi!
banner38

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinden sonra AK Parti adayı Mehmet Canpolat, Haliliye Belediyesi eski Başkanı Fevzi Demirkol'dan koltuğu devraldı.

Yerel seçimler öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Demirkol, yapımı tamamlanan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Toplantıda samimi açıklamalarda bulunan Demirkol, AK Parti tarafından tekrar aday gösterilmediği için kırgın olduğunu dile getirdi.

Demirkol, "Aday olmamam benim için sürpriz oldu. Karar genel merkezimizin ama tercih yereldeki siyasilerimizin. Bir yönetim anlayışı, bir üslup farkı olarak yorumluyorum. Karar genel merkezimizin, kader Cenap-ı Hak'ın yazdığı ama takdirde halkımızındır. Ben aday gösterilmedim, benim içinde sürpriz oldu. Kamu oyunda da beklenmeyen bir sonuçtu" ifadelerini kullandı.;
 


29 Mart Cuma günü kültür merkezinin açılışını gerçekleştiren Demirkol'un 30 Mart Cumartesi günü binaya adını yazdırdığı iddia edildi.

Kültür merkezinin üzerinde yazan yazıda, "Haliliye Belediyesinin ilk Belediye Başkanı Fevzi Demirkol tarafından yaptırılmıştır" ifadelerine yer verildi.
 


29 Mart açılışın gerçekleştiği gün yazının olmadığı dikkatlerden kaçmazken, 31 Mart pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerden 1 gün önce Demirkol'un adını yazdırması kafalarda soru işareti bıraktı.

Haliliyeliler ise, yeni başkan Mehmet Canpolat'ın ve meclisin Demirkol'un ismini silip silmeyeceğini merakla bekliyor.

Öte yandan, Demirkol'un adını yazdırmasına tepkiler gelirken, vatandaşlar Demirkol'un yaptırdığı dönemi değil de sadece kendi adını kullanmasını eleştirdi. İşte o yorumlardan biri:

"Bir vatandaş olarak benim tepkim adının yazılmasına değil,  TARAFINDAN ibaresini kullanmasına oldu. Babasının parasıyla yaptırmadı. Senin benim paramla yapıldı. O yüzden DÖNEMİNDE yapıldı deseydi ses çıkarmazdım."

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 10:19
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 4 ay Önce

Kendi cebinden mi yaptırmış?

Abdullah
Abdullah - 4 ay Önce

Vefa önemli bir haslet

Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

EYYUBIYE niye kültür merkezleri yapmamiş diye sormuyorsunuzda adam yapmış eyide yapmış helal olsun.bunlarda çalıştırdım hele bir görelim

Mehmet
Mehmet - 4 ay Önce

Bunu yeni mi görüyorsunuz !! Ajans urfa sizi severek takip ediyordum son zamanlarda anladım ki sizde işinize nasıl gelirse yazık

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15