Cumhurbaşkanı'ndan müjdeli haber! Bu seçim kampanyası bambaşka olacak

Seçim kampanyalarında yeni bir dönemin kapıları aralandı. Vatandaşı rahatlatacak açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. AK Parti bu seçimde görsel ve yazılı medya üzerinden kampanya yürüterek görüntü ve gürültü kirliliği yaşatmayacak.

Cumhurbaşkanı'ndan müjdeli haber! Bu seçim kampanyası bambaşka olacak
banner38

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda seçim kampanyasına dair önemli açıklamalarda bulundu. 

"Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin yürüteceği seçim propagandasının ayrıntılarını paylaştı.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

 

"GÜRÜLTÜ VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

"Çok eskilerden beri yerleşmiş seçim kampanyası anlayışı vardır. Şehirlerimizin caddeleri, sokakları her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık. Kimse buna riayet etmiyor. Partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı güç gösterisi olarak devam ettik. Günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu artık çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri şehirlerimiz kirleten, tepkiye yol açan bir hale geldi.  AK Parti olarak 31 Mart 209-19 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Sadece ve sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde, SKM olduğu yerde bayrak ve afişler asılabilir. Hiçbir yerde parti teşkilatlarımız bu tür görüntü kirliliğine asla müsaade etmeyecek ve belirlenen saatler dışında asla otobüs dolaşmayacak. Partilere ve adaylara çok ciddi, maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi kağıda boğan israf kaleminden de kurtulmuş olacağız. Tasarrufu sadece devlette aramayalım, bu da tasarruf. Çevreci bir parti olarak bu hassasiyeti gösterme kararı aldık. AK Parti her alanda olduğu gibi siyasetin dijital boyutunda da öncü bir partidir. Bunu da ispatlayacak" dedi.  

 

URFALI BAŞKANLAR TOPLANTIDA 

 

Toplantıya AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç da katıldı.

AJANS URFA

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 09:05
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15